$
בארץ

אשדוד החכמה: מערכת חדשה לניטור תנועה הותקנה בעיר

חברת ויסייטס חיברה בעיר מערכת המבוססת על פלטפורמת NVIDIA Metropolis, לניתוח וידאו אונליין, שאמורה לספק מידע ותובנות מתקדמות לגבי אירועי תנועה. לאחר ההפעלה ניתן יהיה לטפל בהפרעות לתנועה או מפגעים, תוך איסוף של סטטיסטיקות שונות

ליאור גוטמן 17:4802.06.20

חברת viisights (ויסייטס) חיברה היום (ג') באשדוד מערכת חדשה לניטור תנועה לערים חכמות. המערכת מבוססת על פלטפורמת NVIDIA Metropolis, לניתוח וידאו אונליין. לטענת החברה, המערכת תספק מידע והבנה מתקדמת של אירועי תנועה, תוך כדי ניטור ומעקב אחר התנועה בכבישים. לאחר ההפעלה ניתן יהיה לטפל בהפרעות לתנועה או מפגעים, תוך איסוף סטטיסטיקות שונות. המערכת אינה מזהה פרטים כגון תווי פנים או לוחיות רישוי, ועלות ההתקנה נאמדת ב-200 אלף שקל.

 

אסף בירנצוייג (מימין) עם אנשי ויסייטס אסף בירנצוייג (מימין) עם אנשי ויסייטס צילום: רוית תורקיה

 

אסף בירנצוייג, מייסד-שותף ומנכ"ל החברה, מסביר כי "יכולות ניטור התנועה של ויסייטס מבוססות על הטכנולוגיה שפיתחנו לניתוח וידאו. אנו רואים בפרוייקט הזה דוגמא לכיצד עיר יכולה להיות באמת חכמה, וגם מתן תוקף לביקוש הגובר לפתרונות הבנת התנהגות שאנו מספקים".

 

המערכת החדשה הותקנה במקביל לפיילוט שעורכת חברת נתיבי איילון באשדוד, שיצא לדרכו לפני כמה שבועות עם אותה מטרה - של ניטור תנועה בזמן אמת. "באשדוד כבר מוצבות במרחב הציבורי כ-600 מצלמות המשדרות און ליין לחדר הבקרה, ותוך שנה מספר המצלמות יגדל", סיכם יחיאל לסרי, ראש העיר.
x