$
בארץ

אושרה פתיחת המסעדות והבריכות; נתניהו: "תעשו חיים"

הממשלה אישרה את הסרת המגבלות לנוכח נתוני התחלואה המעודדים. התנאי: אדם ל-6 מ"ר בבריכות השחייה, מסעדות ובעלי אולמות יחויבו להגביל את תפוסת הקהל

איתמר אייכנר, ynet 21:2626.05.20
שרי הממשלה אישרו הערב (שלישי) במשאל טלפוני ביטול שורת הגבלות שנוצרו לתקופת הקורונה. ממחר ייפתחו בריכות שחייה, אטרקציות תיירותיות והכפלה של מספר האנשים המותר בחללים סגורים. כפי שהוחלט במשרד ראש הממשלה - ייפתחו גם המסעדות, הברים ותחודש התחבורה הציבורית. נכתב כי "ההקלות אושרו הודות לירידה הממושכת וההתייצבות במספר החולים המאומתים החדשים מדי יום, נוכח הצעדים שנקטה הממשלה למניעת התפשטות נגיף הקורונה".

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "קיבלנו היום בשורה מאוד משמחת. קודם כל, אנחנו רוצים לעזור לכלכלה - לבעלי העסקים ולעצמאים שמייחלים לרגע הזה. שנית, אנחנו רוצים להקל על החיים שלכם, לאפשר לכם לצאת להתאוורר, לחזור ככל שניתן לשגרה, לשתות כוס קפה, לשתות גם בירה. תעשו חיים, אבל אנחנו גם עוקבים אחרי ההתפתחויות, ובהתאם להתפתחות התחלואה, אנחנו נערך בהתאם. מקווה שלא נצטרך לשנות ההנחיות".

 

אנשים בבריכה בקיבוץ קריית ענבים אנשים בבריכה בקיבוץ קריית ענבים צילום: יותם בן חיים

 

בתיקון מספר 15 נקבע כי בעלי מסעדות, ברים, בריכות, חדרי כושר או אטרקציות תיירותיות שיפתחו את שעריהם ללא קביעת מנגנון לוויסות מספר הלקוחות וסימון מקומות עמידה בתורים - ייקנסו ב-2,000 שקל. בריכות השחייה ייפתחו בתנאי שיחס המבקרים יעמוד על אדם אחד לכל 6 מ"ר.

 

הממשלה אישרה גם את הכפלת מספר הלקוחות בכל חנות - מאדם אחד על כל 15 מ"ר, לאדם על כל 7 מ"ר כל עוד יתקיים ריחוק של שני מטרים בין לקוח ללקוח.

  

במקרה של המסעדות,  בעלי העסקים יצטרכו לווסת את כניסת הלקוחות בהתאם לתפוסה המותרת ברישיון העסק שלהם (כשהעובדים נספרים גם כן), ובמקומות שיכולים לאכלס יותר מ-100 לקוחות - התפוסה לא תהיה יותר מ-85%. גם האיסור על הישיבה בקניונים ובשווקים לצורך אכילה יבוטל.

 

בעלי אולמות וגני אירועים שיאפשרו יותר אנשים בשטחם מהמותר - ייקנסו ב-5,000 שקל. בעלי העסקים יצטרכו למלא טופס מקוון באתר משרד הכלכלה עד שני ימי עבודה מפרסום התקנות החדשות.

 

 ממחר צפויות לחזור גם תנועות הנוער. החזרה תהיה באופן מדורג, ולפי ההנחיות. בכל סניף ימונה "אחראי קורנה". על המגיעים לפעילויות לעטות מסכות ולשמור על כללי מרחק והיגיינה. החזרה כרגע תעשה למעט סוגיית טיולי השטח שכוללים לינה (לאור היעדר יכולת לשמור על כללי היגיינה).

 

סניף פתוח של סוסו אנד סאנס בתל אביב סניף פתוח של סוסו אנד סאנס בתל אביב צילום: יריב כץ

 

 

בנוסף, שרי הממשלה אישרו כי בנסיעה במכונית ניתן יהיה להסיע שני נוסעים בנוסף לנהג (למעט נוסעים שמתגוררים יחד), ואם במכונית יש יותר מספסל אחורי אחד - ניתן להוסיף נוסע אחד. בשל הסרת ההגבלות ההתקהלות עד 50 איש במבנה סגור - גם ההגבלה על עד 19 חוגגים בברית מילה תבוטל.

 

אתמול הודיעה חברת אגד כי מערב החג האוטובוסים הבינעירוניים יחזרו לפעילות רגילה - והתגבורים המיוחדים לימי הקורונה יסתיימו. בעקבות ההנחיה של משרדי הבריאות והתחבורה הוחלט להגביל את מספר הנוסעים באוטובוסים הבינעירוניים ל-46 בני אדם, ו-49 נוסעים בנסיעות עירוניות. אוטובוסים מפרקיים יוכלו להכיל עד 75 נוסעים.

 

בשל דחיית הפעלת הרכבת ל-8 ביוני, האוטובוסים שמובילים אל תחנות הרכבת ומהן לא יחזרו עד אז. כמו כן, קווי הלילה עדיין לא יחזרו לפעילות, וקווי האקדמיה יחזרו לפי הצורך בהתאם לחזרה ללימודים במוסדות האקדמיים.

x