$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

אמסלם יהיה אחראי בלעדי על קצא"א

קצא"א החדשה הפכה לפני כ-3 שנים לחברה ממשלתית. מדובר בזרוע האנרגיה של ישראל, עם פעילות בתחום אחסון והולכת דלקים בקו אירופה אסיה. באופן נדיר, לחברה אין ממשק מול משרד האנרגיה, ולכן אמסלם הוא השר היחיד שיחליט מה יקרה בה

ליאור גוטמן 08:2120.05.20
אחת החברות המעניינות שדודי אמסלם יהיה אחראי עליהן היא קצא"א החדשה (קו צינור אירופה אסיה). מדובר בזרוע האנרגיה של ישראל, עם פעילות בתחום אחסון והולכת דלקים.

 

 

קצצ"א הוקמה בשנות ה־60 כחברה משותפת של איראן וישראל שנועדה להזרים דלקים מהמפרץ לאגן הים התיכון. מאז ניתקו הקשר בין המדינות, החברה עסקה בתחום האנרגיה (באחריות משרד האוצר) ופעילותה חסתה תחת צנזורה, מה שאיפשר מינויים פוליטיים. לפני כשלוש שנים קצצ"א הפכה לחברה ממשלתית.

 

דודי אמסלם דודי אמסלם צילום: אבי מועלם

 

ל"כלכליסט" נודע כי בתחילת אפריל השנה הושלם המהלך וקצא"א החדשה כפופה רק לרשות החברות הממשלתיות, כלומר לדודי אמסלם. באופן נדיר, לחברה אין ממשק מול משרד האנרגיה, ולכן אמסלם הוא השר היחיד שיחליט מה יקרה בה.

 

למזלו של אמסלם, פעילות קצא"א החדשה עדיין אינה פומבית, והיא חשופה רק לתחומי הגנת הסביבה והבנייה. יו"ר החברה, ארז חלפון, אמור להתחלף ב־2022, המנכ"ל, איציק לוי, נכנס לתפקידו באוקטובר האחרון.

x