$
בארץ

דודי אמסלם מונה לשר המקשר לכנסת; יהיה אחראי על חברת החשמל ומערך הסייבר

בתחום טיפולו של אמסלם יופקדו רשות החברות ונציבות שירות המדינה. המעבר של רשות החברות הממשלתיות מידי שר האוצר המיועד ישראל כץ לידי אמסלם עוקרת מידי כץ את אחד ממוקדי הכח הגדולים שלו

ליאור גוטמן 11:0915.05.20
ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הבוקר (שישי) שהחליט למנות את שר התקשורת, דודי אמסלם לשר המקשר בין הממשלה לכנסת. בתחום טיפולו של השר אמסלם, יופקדו מטה מיזם ישראל דיגיטלית, רשות התקשוב, מערך הסייבר, רשות החברות ונציבות שירות המדינה. "אני מברך את השר דודי אמסלם שנענה לבקשתי לכהן כשר המקשר בין הממשלה לכנסת וכמי שיוביל את קידום תחום הסייבר של מדינת ישראל. השר אמסלם יסייע לי בשמירה על יציבות עבודת הממשלה אל מול עבודת הכנסת בתקופה מאתגרת וחשובה זו כפי שהוכיח שעשה זאת בעבר בתפקידו כיושב ראש הקואליציה", סיכם נתניהו.

 

המעבר של רשות החברות הממשלתיות מידי שר האוצר המיועד ישראל כץ לידי אמסלם עוקרת מידי כץ את אחד ממוקדי הכוח הגדולים שלו. רשות החברות חולשת על קרוב למאה גופים חלקם הגדולים במשק. בין החברות הממשלתיות הבולטות ניתן לציין את חברת החשמל, מקורות, נמלי חיפה ואשדוד, רכבת ישראל, נתיבי גז, נתיבי תחבורה עירוניים שמקימים רכבות עירוניות, או רשות שדות התעופה. מדובר בחברות שמחזיקות את המשק בשעת חירום ושגרה ומגלגלות מיליארדי שקלים מדי חודש.

 

דוד אמסלם דוד אמסלם צילום: אבי מועלם

 

עוד עוברת לסמכותו של אמסלם האחריות למנות דירקטורים בחברות. מדובר במפעל ג'ובים שנקטע לפני כמה שנים עם הקמת נבחרת הדירקטורים של מנכ"ל הרשות לשעבר אורי יוגב, עם ניסיון מוצלח לשבץ בחברות מנהלים בעלי מומחיות ולא מקורבים לפוליטיקה. בשלב זה לא ברור כיצד אמסלם ינהג בנושא המינויים.

 

"אני מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בי וגאה להיות, בשעה מורכבת זו - השר שיקשר בין הכנסת לממשלה, להוביל יוזמות ופעולות של הממשלה והכנסת למען רווחתם של אזרחי ישראל, שמשוועים לבשורות טובות בעת הזו. אני שמח לחזור ולשבת כבעבר, בועדת השרים לחקיקה, לפעול למען הצלחת המיזם החשוב של ישראל דיגיטלית, תחום הסייבר, ולקחת חסות כמיטב יכולתי על רשות החברות ונציבות שירות המדינה. אני נכנס לתפקידי החדש בחרדת קודש, ומבטיח למלא אותו בנאמנות ובחדוה, להמשיך לשרת בגאון את אזרחי ישראל, ולעבוד עבורכם יומם ולילה, כהרגלי בקודש", סיכם דודי אמסלם.

x