$
בארץ

עמיר פרץ נכנס למשרד הכלכלה: "אגיש הצעת חוק לדמי אבטלה לעצמאיים"

לדבריו, "על מנת שהקרן למימון דמי האבטלה לעצמאים תהיה אפקטיבית, המדינה חייבת להזרים את הסכום המשמעותי שישמש כהון הבסיסי לפעילותה - היום ובעתיד". איציק שמולי נכנס למשרד העבודה והרווחה: "ישראל מרעיבה את השירותים החברתיים"

נווית זומר ושחר אילן 10:3418.05.20

"כוחם של הגורמים שהחזיקו בעמדות כלכליות קיצוניות שהובילו לקפיטליזם חזירי בממשלות הקודמות קטן יותר בקואליציה הנוכחית, וזה נותן לנו סיכוי גדול יותר לקדם את תפיסת הכלכלה האנושית" כך אמר הבוקר שר הכלכלה והתעשייה הנכנס עמיר פרץ בטקס החלפת שרים במשרד הכלכלה.

 

 

פרץ, שמחליף את השר היוצא אלי כהן ,אמר "אני נכנס היום לכאן ,למשרד הכלכלה והתעשייה עם תחושה של אחריות רבה. התפקיד שלי הוא לעשות הכל כדי שכל ישראלי יידע שהוא לא לבד ושהמדינה תעמוד לצידו. משבר הקורונה הוא גם הזדמנות להפוך את הכלכלה הישראלית לכלכלה אנושית.

 

 

שר הכלכלה והתעשייה החדש עמיר פרץ שר הכלכלה והתעשייה החדש עמיר פרץ צילום: יריב כץ

 

"כבר בימים הקרובים אני מתכוון לפעול בשלושה מישורים עיקריים: העצמאיים, המהווים את אחד ממנועי הצמיחה הגדולים במשק. אנחנו נעשה הכל כדי להחזירם לפעילות מלאה, יחד עם משק שיחזור לעבוד במלוא הקיטור. אבל כדי להחזיר את אמונם של בעלי העסקים, חייבים לקיים את כל ההתחייבויות שניתנו להם, ושלא יהיה מצב שעכשיו שנראה שהמשק מתחיל להיפתח, קצב הטיפול בהתחייבויות ילך ויקטן.

 

"בכוונתי להגיש ביחד עם חברי שר הרווחה איציק שמולי הצעת חוק לדמי אבטלה לעצמאיים, ועל מנת שהקרן שתוקם תהיה אפקטיבית, המדינה חייבת להזרים את הסכום המשמעותי שישמש כהון הבסיסי לפעילותה היום ובעתיד, הן בימי שגרה והן בימי משבר.

 

"אגדיל משמעותית את מספר המועסקים דרך מודל תעסוקה משולב שבו המדינה לוקחת חלק בתשלום שכרם של עובדים כדי למנוע את פיטוריהם.

 

"והדבר השלישי - הגדלת צריכה מתוצרת ישראלית, וחיזוק מעמדן של החברות הישראליות נחוץ לא רק עכשיו, בימי המשבר, כחלק מלקחיו שנתיבי האוויר סגורים - הוא נחוץ בכל עת. בכוונתי לחזק ולהעצים את החברות הישראליות שחשיבותן הכלכלית ברורה - אך גם אסטרטגית, בחירום ובשגרה", אמר פרץ.

 

איציק שמולי: "ישראל מרעיבה את השירותים החברתיים, זקוקה לניו-דיל חברתי חדש"

 

שר העבודה והרווחה החדש איציק שמולי, אמר כי "ישראל זקוקה לניו-דיל חברתי ברוח הנביא עמוס. מיליון מובטלים לא נושאים עיניים לעגל הזהב של השוק הפרטי וליד הנעלמה. הם מסתכלים למדינה". לדבריו, "החברה הישראלי מציגה שעורי עוני ופערים פנומנליים. ישראל לא תוכל להיות בית ומקלט פתוח אם תמשך המגמה המסוכנת של הרעבת השירותים החברתיים". שמולי אמר את הדברים בטקס העברת התפקיד מהשר היוצא אופיר אקוניס. 

איציק שמולי איציק שמולי צילום: עמית שעל

 

עוד אמר, כי "ישראל היא סיפור הצלחה פנומנלי. הגיע הזמן שיותר ויותר ישראלים יהיו חלק ממנו. אזרחי ישראל זקוקים לנו יותר מתמיד כדי לשטח העקומה החברתית של הקורונה. עלינו להיחלץ מהמשבר כחסרה סולידרית אחת ולא כאוסף של שורדים". שמולי הדגיש ש"משרד העבודה והרווחה לא היה ברירת המחדל שלי אלא הבחירה הראשונה והבקשה היחידה שלי, להיות כאן מול אחד המשברים החברתיים והכלכליים הקשים בתולדות המדינה".

 

השר היוצא אופיר אקוניס מהליכוד, שכיהן במשרד שלושה וחצי חודשים שכללו את משבר הקורונה, אמר שגולת הכותרת של פעילותו היתה "מפעל הזנה לאוכלוסיות ותיקות שלא היה כדוגמתו בתולדות המדינה".

x