$
בארץ

נתב"ג בשגרה החדשה: כניסה לשדה ללא מלווים, הצ'ק אין - מהבית

רשות שדות התעופה תחל מחר בפיילוט לפתיחת נתב"ג בימים של חזרה לשגרה בתקופת הקורונה; טרמינל 1 יישאר סגור; כל נוסע יחויב בבדיקת חום ובנשיאת מסיכה; חנויות הדיוטי פרי ייפתחו בהדרגה

תומר הדר 14:2513.05.20

רשות שדות התעופה (רש"ת) החלה בהכנות לפתיחת נתב"ג באופן מדורג ותוך התחשבות בתנאים שנוצרו בעקבות משבר הקורונה.

 

 

 

לפי רש"ת, לעת עתה אין כל צורך בפתיחה של טרמינל 1, טרמינל הלואו קוסט, בשל מיעוט טיסות בו, אך במקביל בטרמינל 3 יבוצעו מספר תהליכים כדי לוודא את בריאות הנוסעים.

 

נתב"ג נתב"ג צילום: ערן גרנות

 

ראשית, היוצאים מישראל יחויבו בהגעה של ארבע שעות טרם הטיסה בשל התארכות הבדיקות. שנית, נוהל הפרידה המוכר לרבים בכניסה לטרמינל כבר לא יתאפשר, זאת מכיוון שמלווים שאינם טסים לא יורשו להיכנס בשל חובת הריחוק. הנוסעים שכיום עדיין אינם משתמשים בשירותי צ'ק אין מהבית יצטרכו ללמוד כיצד לבצע צ'ק אין אינטרנטי, זאת לנוכח העובדה שההליך בשדה לא יתאפשר יותר- ואילו בדיקת כרטיס הטיסה תבוצע בכניסה לטרמינל. מעבר לכך, כל נוסע יעבור בדיקת חום ובדיקת הימצאות מסיכה. במידה שבכל זאת הנוסע יהיה מעוניין בהדפסת כרטיס טיסה - הוא יוכל לעשות זאת בעמדות בשדה. באשר לדלפקי הצ'ק אין של חברות התעופה - אלה ישמשו רק למסירה של המזוודה.

 

פיילוט ראשון של השיטה החדשה מיועד להתבצע מחר במהלך שעות הבוקר. יוזכר במקביל כי בפועל כניסת זרים לנתב"ג אינה מותרת עד ה 30 במאי - ואילו יציאת ישראלים צפויה להיות מאושרת למדינות שבהן קיימים שיעורי תחלואה נמוכים. במקביל ייפתחו בשבוע הבא באופן מדורג חנויות הדיוטי פרי - וזאת בכפוף להנחיות התו הסגול.

 

לדברי שמואל זכאי, מנהל נתב"ג, "אנו מייחסים חשיבות עליונה למניעת תחלואה שתאפשר לעובדים ולנוסעים להישמר ברמת בטיחות גבוהה בבואם ובשובם מחוץ לארץ".  

x