$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

קבוצת גאון הוציאה לחופשה יותר מ-450 עובדים - 70% מעובדיה

הקבוצה שמחזיקה, בין היתר, בחברות צינורות המזרח התיכון, פלסים ופלגל הוציאה לחופשה את מרבית עובדיה. חלק מהעובדים הוצאו לחופשה ללא תשלום, ואחרים לחופשה מרוכזת. בפנייה לשר האוצר משה כחלון דורשת החברה להעדיף חברות מקומיות במכרזים ממשלתיים על פני חברות בינלאומיות

נווית זומר 19:2526.04.20

קבוצת התשתיות גאון - המתמחה בהולכת מים וגז ומחזיקה בחברות צינורות המזרח התיכון, פלסים, פלגל ועוד - הוציאה לחופשה 455 מעובדיה - 70% מכלל עובדי הקבוצה. חלק מהעובדים יצאו לחופשה מרוכזת, ואחרים לחופשה ללא תשלום.

 

 

 

הקבוצה שבשליטת קרן ויולה מחזיקה במחזור מכירות של כ-550 מיליון שקל בשנה. מאז פרוץ משבר הקורונה היא סובלת  מההאטה בשוק הבניה ומהאטה של פרויקטים ממשלתים.  

 

גיא רגב מנכ"ל קבוצת גאון גיא רגב מנכ"ל קבוצת גאון צילום: סיון פרג'

 

היום פנתה החברה לשר האוצר משה כחלון בבקשה לבטל על רקע משבר הקורונה החלטות קודמות של הממשלה שבמסגרתן נפתחו מכרזים ממשלתיים בתחום התשתיות לחברות בינלאומיות. החברה דרשה כי יוצאו מכרזים רק ליצרניות מקומיות.

 

במכתבו לכחלון ציין גיא רגב, מנכ"ל קבוצת גאון: "חז"ל אומרים 'עניי עירך קודמים' ונדמה כי דברים אלו נכונים ביתר שאת בימים אלו. במסגרת המאמצים לשקם את המשק הישראלי נכון יהיה להקפיא החלטות מהעבר ולקבל החלטה אמיצה ונבונה כי יש לבטל בעת זו מכרזים בינלאומיים של חברות ממשלתיות ולעודד רכישת מוצרים תוצרת כחול לבן בלבד. אנו מבקשים כי תתקבל החלטה להעדיף את המשק הישראלי על פני המשק הבינלאומי בכל המכרזים של החברות הממשלתיות"

x