$
בארץ

יו"ר מרכז המועצות האיזוריות שנפגש עם שני ח"כים ושר נמצא כנשא נגיף הקורונה

שי חג'ג' נפגש בשבוע שעבר בכנס חקלאים עם שר החקלאות צחי הנגבי ועם חברי הכנסת רם בן ברק ואלון שוסטר מכחול לבן; התברר כי השלושה פטורים מבידוד

צבי זרחיה 20:1617.03.20

שי חג'ג', יו"ר מרכז המועצות האיזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים, שנפגש בשבוע שעבר בכנס חקלאים עם שר החקלאות צחי הנגבי (הליכוד) ועם חברי הכנסת רם בן ברק ואלון שוסטר מכחול לבן, אובחן כמי שנושא את הנגיף קורונה, כך התברר היום (ג'). עם זאת, השלושה פטורים מבידוד.

 

 

 

אתמול פנה שוסטר בעניין לקצין הכנסת יוסי גריף. גריף פנה לפרופ' סיגל סדצקי ממשרד הבריאות ולאחר התייעצות עימה הורה לשני הח"כים ולהנגבי לא להגיע להשבעת הכנסת. שוסטר ובן ברק אמנם לא הגיעו לכנסת. הנגבי אמר שקיבל את ההודעה 10 דקות לפני ההשבעה. הוא נשבע אמונים ועזב את המשכן.

 

צחי הנגבי, רם בן ברק ואלון שוסטר צחי הנגבי, רם בן ברק ואלון שוסטר צילומים: עמית שעל, אוהד צויגנברג , גדי קבלו

 

דובר הכנסת מסר הערב "נציג משרד הבריאות שוחח עם קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף ומסר לו שהגם שתוצאות בדיקותיו של האזרח אשר נכח בשבוע באירוע משותף ובקרבתם של חברי הכנסת שוסטר, ברק והנגבי , איבחנו כי הוא חולה בנגיף הקורונה - הרי שלאחר שנבדקו פרטי האירוע ואופיו עם חברי הכנסת הוחלט כי אין חברי הכנסת נדרשים לבידוד. ניצב גריף שוחח הערב עם שלושת חברי הכנסת והדגיש בפניהם שלאחר הבהרה זו הם חופשיים לשוב לעבודתם במשכן הכנסת, עם זאת בשל החשש הטבעי ביקש מהם לשקול את הגעתם בשנית".

 

הנגבי הודיע הערב כי משרד הבריאות הודיע לו שהוא פטור רשמית מבידוד כיוון שלא היה מגע בינו לבין חג'ג'.

 

בן ברק הסביר כי "בשבוע שעבר השתתפתי בכנס בו בדיעבד הסתבר כי היה נוכח משתתף שהתגלה היום כחולה בנגיף הקורונה. לאחר התייעצות ובהתאם להוראות משרד הבריאות, אין לי צורך לשהות בבידוד כיוון שלא נכחתי בקרבתו במשך 15 דקות, לא לחצתי את ידו ולא הייתי במרחק של פחות מ-2 מטר מהחולה. כאקט של זהירות, לא השתתפתי בהשבעת הכנסת ה-23 על מנת לא להעמיד בסכנה את באי הכנסת. לאורך כל העת פעלתי לפי הנחיות משרד הבריאות על מנת לשמור על קרוביי ומכריי. אני מרגיש טוב ומלא אנרגיה לחזור לפעילות נמרצת בכנסת". 

 

ח"כ אלון שוסטר אמר כי "ביום רביעי האחרון השתתפתי בכנס היערכות ענף החקלאות למשבר הקורונה. משתתף אחד מבין באי הכנס אובחן היום כחולה קורונה. שוחחתי עם גורמי המקצוע ממשרד הבריאות והונחיתי כי איני חייב להכנס לבידוד מאחר ולא שהיתי במשך רבע שעה בקרבה של פחות משני מטר ממנו. בנוגע לפעילותי בכנסת, אפעל לפי ההנחיות של קצין הכנסת".

 

מהכנסת נמסר הערב בתגובה, כי "עד לרגע זה לא קיבלנו מידע לגבי תוצאות בדיקתו של האזרח מאתמול".

x