שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

משבר הקורונה

איקאה מוציאה לחל"ת מאות עובדים ומבקשת מהם להחזיר את הרכב ואת הטלפון הנייד

הרשת סגרה את החנויות שלה בנתניה, ראשל"צ, קרית אתא ובאר שבע. חנות המטבחים של הרשת בנמל ת"א עדיין פתוחה

מירב קריסטל 21:5415.03.20

מאות עובדי איקאה ישראל הוצאו הבוקר (א') לחופשה ללא תשלום. החברה ביקשה מהם להחזיר לה כלי רכב וטלפונים ניידים שבבעלותה.  

 

הרשת סגרה את החנויות שלה בנתניה, ראשל"צ, קרית אתא, ב"ש, בעקבות הנחיית הממשלה לסגור מקומות בילוי כדי לצמצם את ההדבקה בנגיף הקורונה.  חנות המטבחים של הרשת בנמל ת"א עדיין פתוחה.

סניף איקאה בקריית אתא סניף איקאה בקריית אתא צילום: זהר שחר

 

הרשת אמורה היתה לפתוח גם חנות חדשה החודש - באשתאול. בכל חנות איקאה (למעט החנות בת"א) מועסקים כמה מאות עובדים.  

 

לפי איקאה, למרות הסגירה ההתקנות שנקבעו בבית הצרכנים מתקיימות כרגיל. מי שרוצה בכל זאת לקנות באיקאה, יכול לעשות זאת דרך אתר שפע אונליין, חברת ההובלה של איקאה שמלקטת את הפריטים בחנות איקאה בראשל"צ. המחיר למשלוח גבוה: 250 שקל. 

 

רוב הרשתות הקמעונאיות בישראל סגרו היום את מרבית החנויות שלהן. חלק מהרשתות, כמו שילב, השאירו עשרות חנויות פתוחות. מדובר בסניפים שממוקמים ברחוב או במרכזי קניות פתוחים שעדיין פועלים. רשתות קפה ומזון מהיר עברו לעבודה על בסיס טייק אוויי ומשלוחים. 

 

בעוד שקסטרו ופוקס הוציאו עובדים לחופשה ללא תשלום, קבוצת מאץ' ריטייל זכיינית H&M, COS ו-DAISO JAPAN בישראל מצאה פתרונות תעסוקתיים לעובדי החנויות והמרכז הלוגיסטי. רשתות אחרות עדיין לא הודיעו מה יעלה בגורל העובדים בשבועות הקרובים, בהם המשק צפוי להיות משותק. 

 

בקניונים הודיעו על הקלות לשוכרים כמו פריסת דמי השכירות בעזריאלי, צעד שנתקל בביקורת של השוכרים, או ויתור על רוב שכר הדירה ודמי הניהול בקבוצת ביג. גם במליסרון ובקניון הזהב אמרו לרשתות שיינתנו הקלות רבות לשוכרים.

 

 

 

x