$
בארץ

משבר הקורונה

זינוק במכירות ברשתות השיווק הפועלות בשבת; הספקים: לא צפוי מחסור

ברשת טיב טעם דיווחו על תורים "חסרי תקדים" ועל זינוק של פי 2.5 במכירות; שופרסל "מתגברת משמעותית" את היקפי המשלוחים; שופרסל ותנובה הודיעו על גיוס עובדים

נורית קדוש 15:5714.03.20

החשש מהחמרת ההנחיות והכרזה על השבתת המשק, הזניק את מכירות המזון בשבת. ברשתות השיווק הפתוחות בשבת, ובראשון טיב טעם בכל רחבי הארץ ושוק פייסל בצפון, נרשמו עומסים ותורים של שעות במהלך ערב שבת ומשעות הבוקר עד עתה. ברשתות מתארים "התסתערות חסרת תקדים".

 

"מאתמול, יום שישי בצהרים, הסניפים הגדולים של טיב טעם פעלו לקבל אלפי מבקרים שערכו קניות עד חצות. היום התורים לפתיחת הסניפים החלו כבר מ-8 בבוקר, ומרגע שהסניפים נפתחו העגלות נגמרו תוך 3 דקות. מספר המבקרים ביום שישי הזה גדל פי 2.5 משישי רגיל", נמסר מהחברה.

 

בטיב טעם ניסו להרגיע את הלקוחות ומסרו שהרשת נערכה עם עובדים וסדרנים למלא סחורות כל הזמן. "הנהלת ועובדי החברה עובדים בסניפים מאז יום חמישי 24/7 במשמרות על מנת לסדר את המדפים ולמלא אותם במוצרים חסרים. כמו כן כל אגף הלוגיסטיקה דואג למלא מלאי חסר בכל הסניפים בארץ כולל סניפים גדולים ועירוניים".

  

ברשתות המזון שסגורות בשבת, התמודדו אתמול עם עומסים חריגים ותורים שנמשכו עד שעת הסגירה.

 

מדפים ירקים בטיב טעם ברחובות מדפים ירקים בטיב טעם ברחובות צילום: מיטל בריל

 

תורים ארוכים בטיב טעם תורים ארוכים בטיב טעם צילום: מיטל בריל

 

משופרסל נמסר כי נרשם זינוק משמעותי במכירות הן בחנויות הפיסיות והן בערוץ האונליין, וכי  החברה מגדילה משמעותית את היקפי המשלוחים, כולל הכשרת נקודות הפצה חדשות כדי לתת מענה לצורך הגובר. בנוסף, מוקד שירות הלקוחות והאונליין ממשיך לפעול במתכונת מתוגברת והחברה הגדילה את פריסת המשמרות בכדי לקיים את ההנחיות המורות על איסור התקהלות".

 

בנוסף, שופרסל החליטה לתגבר את המשלוחים לענב שבשומרון ש-100 מתוך 800 תושביו הוכנסו לבידוד.

 

ספקים גדולים מסרו ל"כלכליסט" כי לא צפוי בטווח הקרוב מחסור וכי למרות זינוק של עשרות אחוזים בביקוש מהרשתות, המפעלים מחזיקים בדי חומרי גלם ויכולים לספק את הביקושים, גם אם בעיכוב.

 

החשש הגדול הוא מעובדים שיחלו ויאלצו את היצרנים להשבית קווי ייצור. על רקע זה, יחלו המפעלים לבצע ממחר בבוקר בדיקות חום בכניסה למפעל.

 

מגייסים עובדים

 

הסתערות הצרכנים על חנויות המזון בשבת, נרשמה גם בזירת האונליין והובילה לקריסת אתר שופרסל. על רקע הביקושים, החליט המנכ"ל איציק אברכהן שהרשת תיפתח במוצ״ש עוד כעשרות סניפים ללקוחותיה ברחבי הארץ, וסה״כ יהיו הערב כ-150 סופרמרקטים פתוחים. בנוסף, רשת הפארם Be תפתח הערב כ-50 סניפים ברחבי הארץ על רקע ביקוש לתרופות. "שופרסל פועלת באינטנסיביות וערוכה עם מלאים ועושה ככל שביכולתה על מנת לספק ללקוחותיה את השירות הטוב ביותר, הן בסניפים והן בערוץ האונליין ולתת מענה לביקושים החריגים בימים אלו", נמסר. על רקע זה, שופרסל יוצאת בגיוס מאסיבי של כ-500 עובדים בשלב זה, לתגבור מערך האונליין.

 

גם מנכ"ל am:pm פועל לגייס עובדים, בנסיון לעמוד בזינוק בביקושים. תנובה, חברת המזון הגדולה בישראל החלה לגייס עובדים לפעילות התפעולית של הקבוצה במפעליה השונים ברחבי הארץ.

מתנובה נמסר: ״לחברה תשתית איתנה של עובדים בכל מפעלי ואתרי החברה ברחבי הארץ. החברה עובדת בימים אלה במלוא התפוקה על מנת לשמר את רמות המלאי ואת צרכי השוק ועל מנת שלא יהיה מחסור במוצרים גם במהלך הפסח ואחריו".

x