$
בארץ

פרסום ראשון

עובד שייצא לחופשה ללא תשלום בשל משבר הקורונה יוכל לקבל דמי אבטלה

על פי שירות התעסוקה, דורשי עבודה שיודעים כי הם צפויים לחזור להיות מועסקים בתום תקופת המשבר יוכלו לבצע רישום בלשכה ולקבל דמי אבטלה

שירות התעסוקה מפרסם כי עובד שייצא לחופשה ללא תשלום בשל משבר הקורונה יוכל להתייצב בשירות התעסוקה ולקבל דמי אבטלה. עובדים לא מעטים נאלצים או ידרשו לצאת לחופשה ללא תשלום בעקבות משבר הקורונה. בשירות התעסוקה מבהירים כי אם המעסיק הוציא עובד לחופשה ללא תשלום (חל"ת) והוא צפוי לחזור לעבודה בתום תקופת המשבר - השירות נערך לכך.

 

 

 

 

שירות התעסוקה (ארכיון) שירות התעסוקה (ארכיון) צילום: ישראל יוסף

 

דובר שירות התעסוקה מציין כי "שירות התעסוקה פועל לשיפור השירות וצמצום הבירוקרטיה לעובדים הנאלצים לצאת לחופשה ללא תשלום החל מיום 1.3.2020 . דורשי עבודה אשר למיטב הבנתם צפויים לחזור להיות מועסקים בתום תקופת המשבר, יוכלו לבצע רישום ראשוני בלשכה ולאחר מכן יידרשו להתייצב בלשכת התעסוקה אחת לחודש, עד לתום תקופת המשבר והחל"ת או הפנייתם לעבודה מתאימה".

 

כיצד זה עובד?

 

למתייצבים שזוהי ההתייצבות הראשונה שלהם: ניתן גם לבצע רישום ראשוני ללשכת התעסוקה באתר. שימו לב, הרישום באתר יוכר בכפוף להגעה ללשכה בתוך 14 יום מסיום הרישום. דורש העבודה יכול לבצע יחד עם מתאם ההשמה את הרישום הראשוני בלשכה. כמו כן העובד יידרש לחתום על טופס "הצהרה בעקבות משבר לאומי"– שבו יצהיר בחתימתו כי למיטב ידיעתו בכוונת מעסיקו לשוב ולהעסיק אותו. החל ממועד החתימה על ההצהרה ידרש העובד להתייצב אחת לחודש בין התאריכים 21-15 לחודש, בלשכת התעסוקה. במידה ותימצא עבורו הצעת עבודה מתאימה, המתאם רשאי להפנותו לעבודה באמצעות הפניה טלפונית או זימון ללשכה למתן הפניה.

 

מה קורה אם הסתיים המשבר והעובד טרם שב לעבודה?

בהתאם להנחיה שתצא מטעם שירות התעסוקה - במידה והעובד לא ישוב לעבודה עליו להתייצב ביום ובמשמרת ההתייצבות הקבועה שנקבעה לו במעמד הרישום הראשוני.

 

כמו כן יש לזכור כי במקביל לרישום בלשכה יש להגיש תביעת אבטלה במוסד לביטוח לאומי. ניתן להגיש תביעה גם באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי. אם חזר לעבוד - עליו לעדכן את מוקד שירות הלקוחות.

x