$
בארץ

מניין חולי הקורונה בישראל עלה ל-12: שניים נוספים שחזרו מאיטליה

תושב רמת גן ותושב אשדוד, ששבו לארץ בשבוע שעבר מארץ המגף, אובחנו כנושאים את הנגיף. השניים הועברו לבידוד

ynet ושירות כלכליסט 19:2502.03.20
משרד הבריאות עדכן הערב (יום ב') כי מספר החולים הישראלים בנגיף הקורונה עלה ל-12. מדובר בתושב רמת גן ששב מאיטליה ב-25 בפברואר ותושב אשדוד שחזר גם הוא לארץ מאיטליה ב-26 בפברואר.

  

שני החולים הועברו לבידוד. עוד נמסר כי הפרטים המלאים על החקירה האפדימיולוגית שמתנהלת עם מספרי טיסות ומיקומים מדויקים תפורסם בהמשך.

  

בשעות הבוקר עדכן משרד הבריאות על אודות שלושה חולי קורונה אחרים שאובחנו בישראל. אחת מהם היא חיילת שעבדה בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה ונדבקה ממנהל החנות שאובחן גם הוא כנושא את הנגיף. השניים הנוספים חזרו ביום חמישי שעבר מאיטליה.

  

תרגיל בשיבא תרגיל בשיבא צילום: טל שחר
שתי רופאות ממרפאת מטכ"ל בקריה וארבעה חיילים מהיחידה שבה משרתת החיילת נכנסו לבידוד לאחר שבאו במגע עמה בימים האחרונים. לפני שנבדקה לקורונה ביקרה החיילת במרפאה הצבאית מסיבות אחרות.

  

עוד נמסר בבוקר כי החיילת ושני החולים האחרים סובלים מסימפטומים קלים והם יועברו לאשפוז בבידוד בבית החולים שיבא בתל השומר. במוסד הרפואי מאושפזים בבידוד גם שמונה מנוסעי "ספינת הקורונה" ששבו מיפן.

 

פרופ' ארנון אפק, המשנה למנהל בית החולים שיבא תל השומר, אמר: "כרגע נמצאו במדינת ישראל עוד שני אנשים שנמצאו בבדיקות האחרונות חיוביים לווירוס הקורונה. המחלה של שניהם קלה והם מועברים למתקן המיוחד שבנינו מחוץ לשיבא. מבירור ראשוני שעשינו מסתבר שהם עקבו אחרי הנחיות משרד הבריאות, שמי שיש לו סימפטומים לא יגיע לקלפי, ושניהם לא הגיעו להצביע לידיעתנו".

x