שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חשיפת כלכליסט

נשות הדסה דורשות להדיח את מנכ"ל ביה"ח פרופ' זאב רוטשטיין

מנכ"לית ונשיאת הארגון מציינות במכתב ששלחו לרוטשטיין כי הדרישה לאי הארכת הסכם ההעסקה שלו נובעת מנסיונותיו לחבל במאמצי גיוס התרומות של הארגון לטובת בית החולים: "מעשיך אלה יצרו אווירה שפוגעת ביכולות שלנו לגייס תרומות לבית החולים"

אדריאן פילוט 18:1211.12.19

ארגון נשות הדסה, הבעלים של בית החולים הדסה בירושלים, שיגרו היום (ד') מכתב חריף למנהל בית החולים פרופ' זאב רוטשטיין, ובו נטען כי הוא פוגע במאמצי גיוס התרומות של ארגון נשות הדסה: "מעשיך אלה יצרו אווירה שפגעה ותמשיך לפגוע ביכולות שלנו לגייס תרומות לבית החולים".

 

עוד טוענות נשות הדסה כי "התנהגותך הביאה לכך שיש תורמים שלא מוכנים לשבת איתך, להיפגש איתך ואפילו לדבר איתך". במכתב, שהגיע לידי כלכליסט, מציינות נשות הארגון כי נכון לעכשיו הארגון מתנגד להארכת כהונתו. 

 

נשות הדסה סירבו להגיב לפניית כלכליסט ומסרו שלא יתייחסו לנושא בשלב הזה.

 

 

מנכ"לית ונשיאת ארגון נשות הדסה מציינות במכתב שנשלח לפרופ' רוטשטיין כי הדרישה לאי הארכת הסכם העסקתו אינה על רקע מקצועי, אלא נובעת מנסיונותיו לחבל במאמצי גיוס התרומות של הארגון לטובת בית החולים. מדובר בתרומות שבלעדיהן בית החולים לא יכול להתקיים ולכן הארגון לא מאריך בשלב הזה את העסקתו. ארגון נשות הדסה גייס ב-5 השנים האחרונות למעלה מ-950 מיליון שקל תרומות לבית החולים.  

 

פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל בית החולים הדסה פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל בית החולים הדסה צילום: אלכס קולומויסקי

 

"בניגוד לכל היגיון" כותבות נשות הדסה לרוטשטיין, "אתה פוגע במאמצי גיוס התרומות של ארגון נשות הדסה לטובת בתי החולים, זאת במקום לסייע במאמצים חשובים אלו כדי שנוכל לסייע לבתי החולים . מעשיך החלישו את מאמצינו החשובים". לדבריהן, "התנהגותך האבסורדית הגיעה לשיאה לפני מספר ימים, כאשר ארגון נשות הדסה, ערכו אירוע התרמה גדול ואירועים נוספים במיאמי... לא רק שלא סייעת במאמצים אלה, אלא אף יצאת מגדרך באופן בוטה ובלתי מכובד, זלזלת והכפשת את ארגון נשות הדסה, צוותו המסור ומתנדביו. עשית זאת פעמים רבות, ואף בשיחות ישירות עם רבים מהתורמים שלנו. לשם דוגמא, במסגרת זו אף אמרת אמירות לא נכונות ולא הולמות לגבי אופן השימוש בכספים שגיוסו על ידנו".

 

נשות הדסה מאשימות את רוטשטיין כי מעשיו בתקופה האחרונה ובעיקר באירוע בארה"ב שבו השתתף, "לא רק שפגעו והכפישו את המוניטין הטוב של ארגון נשות הדסה ובתי החולים, אלא גם יצרו אווירה שפגעה ותמשיך לפגוע ביכולות שלנו לגייס תרומות עבורם".

 

 

בית חולים הדסה עין כרם בית חולים הדסה עין כרם

 

לפי המכתב נשות הארגון קיבלו בימים האחרונים תגובות רבות מתורמים ומשתתפים אחרים וחלקם מסרבים לדבר עימו שוב. "איננו יכולות להבין כיצד מנכ"ל שמבין עד כמה בתי החולים זקוקים לכל תרומה, מרשה לעצמו להתנהג בצורה כה פוגענית ומחפירה, התנהגות הפוגעת אנושות בגיוס הכספים לבתי החולים המשרתים יותר ממיליון מטופלים מדי שנה", תוהות נשות הדסה במכתבן למנהל בית החולים. בית החולים 

נמצא בתקופה רגישה, לקראת סיום תוכנית הבראה שנקבעה ב-2014 אחרי שנקלע לגירעון של 1.5 מיליארד שקל ונאלץ להיכנס לתהליך של הקפאת הליכים. רק בתקופה האחרונה הזרים כאמור ארגון נשות הדסה כ-950 מיליון שקל לבית החולים שמהווה גם המעסיק השלישי בגודלו בבירה.

 

הסכסוך בין רוטשטיין לנשות הדסה מאיים על המשך ההתקשרות. לפי המכתב: "פעולותיך הפרו באופן ישיר את הסכם העבודה ואת התחייבויותיך כלפינו, וכן לא עמדת בתנאים שהצבנו בפניך להארכת הסכם העבודה. לכן, ארגון נשות הדסה אינו נותן כעת את הסכמתו להארכת הסכם העבודה שלך, מושך ומבטל כל הסכמה מותנית שניתנה בעניין זה".

 

נשות הדסה מבקשות לפגוש את רוטשטיין במהלך השבוע הקרוב, זאת "לפני שנגיע להחלטה סופית בשאלה האם להסכים להארכת הסכם העבודה". לפי המכתב, במידה ורוטשטיין יסרב לקיים או להשתתף בפגישה, "אנא ראה את החלטתנו שלא לאשר את הארכת הסכם העבודה שלך כסופית".

x