$
בארץ

לאחר אישור המיזוג: עובדי אגוד פתחו בשביתה מיידית

ביה"ד לתחרות קיבל היום את הערעור של שני הבנקים ואישר את מיזוג מזרחי טפחות ואגוד. העובדים משביתים את הבנק עד יום ראשון וטוענים: "זו החלטה אומללה שתפגע במאות משפחות. לא נעמוד מנגד כאשר מטה לחמנו עומד להיכרת"

בילי פרנקל 15:0828.11.19

ועדי העובדים בבנק אגוד החליטו להשבית באופן מיידי את הבנק עד יום ראשון, בעקבות החלטת בית הדין לתחרות היום (ה') לאשר את מיזוג בנק מזרחי טפחות עם בנק אגוד. במסגרת השביתה, סניפי הבנק לא יפתחו לקהל היום ומחר, ולא יהיה מענה טלפוני.

 

 

בחוזר שנשלח לפני שעה קלה לעובדים נכתב כי "היום נודע לנו כי בית המשפט אישר את המיזוג בין בנק אגוד לבנק מזרחי. החלטה אומללה זו תפגע במאות משפחות של עובדי בנק אגוד, תגרום לצמצום התחרות ולפגיעה בלקוחות הבנקים. לא נעמוד מנגד כאשר מטה לחמנו עומד להיכרת.

 

 

עובדי בנק אגוד מפגינים (ארכיון) עובדי בנק אגוד מפגינים (ארכיון)

 

"לפיכך כצעד ראשון, כלל העובדים מתבקשים להפסיק את העבודה, לעזוב את המשרדים וללכת הביתה כעת ומחר הבנק יהיה סגור!!! ביום א' בשמונה בבוקר נחזור לעבודה כרגיל מכיוון שבמהלך היום נקבעה ישיבה עם ההנהלה. עם תום הישיבה נחליט על המשך הצעדים שננקוט".

 

מוקדם יותר היום אישר בין הדין לתחרות (לשעבר בין הדין להגבלים עקיים) את המיזוג בין בנקים, מה שסולל את הדרך למיזוג הגדול הראשון בתחום הבנקאות מזה שנים.

 

בבנק אגוד מועסקים כ-1,200 עובדים, המאוגדים בשלושה ועדים - פקידים, מורשי חתימה ואיגוד מערכות. העובדים הכריזו  על סכסוך עבודה לפני כשנתיים, משנודע להם על המו"מ המתקיים בין הבנקים.

 

רשות התחרות התנגדה למיזוג וטענה כי מדובר במהלך לא תחרותי לבנקים. איציק מוקמל יו"ר ועד הפקידים, מצפה שהרשות תערער על החלטת בית הדין. "אנחנו חושבים שזו החלטה מנותקת ואומללה", אמר. "עשינו צעדים שנועדו לאפשר לבנק להתפתח ולהוות תחרות, אבל עצרו אותנו באמצע. לא יעלה על הדעת שמקדמים אג'נדה של פתיחת בנקים דיגיטלים חדשים, כשההון העצמי הנדרש הוא 50 מיליון שקל, בעוד שלנו יש הון של 2.5 מיליארד שקל ואותנו סוגרים כי מישהו החליט שאנחנו לא מהווים תחרות. יתרה מכן, היו מספר משקיעים שהביעו עניין, ואם היו מחליטים שנשאר בנק עצמאי, מחר היו מגיעים משקיעים ושמים כסף".

x