$
משפט

ענבל אור על נציגי הפרקליטות במשפטה: "שהם יישבו במעצר"

אור הופיעה ללא סנגור לדיון הראשון במשפטה ודרשה לקבל לידיה את חומרי החקירה. השופטת אמרה לה: "את צריכה לפעול בעזרת עורך דין", ואור התפרצה: "אני אפנה בעצמי, אני לא מקבלת את זה"

רועי רובינשטיין וגלעד מורג, ynet 12:3210.11.19

 

 

יזמית הנדל"ן ענבל אור שמשפטה נפתח הבוקר (יום א') בבית משפט השלום בתל אביב ממשיכה להטיח אשמה בתביעה. השופטת דנה אמיר העירה: "קראתי את הבקשות שלך וראיתי שאת טעונה פגועה וכועסת". בשלב הזה התפרצה אור ואמרה: "אולי הם (הפרקליטות) יישבו במעצר". אור, שהופיעה ללא ייצוג משפטי, דרשה לקבל לידיה את חומרי החקירה.  

 

 

 

כתב האישום שהוגש נגד אור לפני חודשיים כולל 15 אישומים בגין עבירות על חוק המע"מ, פקודת מס הכנסה, עבירות מרמה בנסיבות מחמירות כלפי לקוחות וכלפי מנהל סניף בנק, וכן עבירות על חוק הגנת הצרכן (לעיון בכתב האישום - לחצו כאן) גם דרור גלעדי ששימש סמנכ"ל הכספים בחלק מהחברות של אור מואשם בתיק.

  

השופטת אמיר אמרה לענבל אור: "כל הטענות שלך כמו כל טענות המדינה יתבררו במסגרת המשפט. כרגע לפי כתב האישום יתבקש עונש של מאסר". ‏אור שבה והציעה: "אולי הם (הפרקליטות) יישבו במאסר".

  

‏בשלב זה הציעה השופטת לאור להשיג עורך דין שייצג אותה. "‏את צריכה סנגור, מהמסמכים שהגשת רואים שיש לך הרבה טענות שכדי לטעון אותן צריך יד משפטית מכוונת. את לא עורכת דין ולכן המלצתי לך להשיג אחד".

  

אור, שהודיעה לבית המשפט כי עו"ד גיא שנעור ייצג אותה, ביקשה שוב לקבל את כל חומרי החקירה. "אני מבקשת הצהרה של המאשימים שכל חומרי החקירה נמצאים בתיק". השופטת אמרה: "את צריכה לפעול בסדר הבא ובעזרת עורך דין לבקש את רשימת חומרי החקירה". למשמע דברים אלו, אור התפרצה על השופטת: "אני אפנה בעצמי ללא עורך דין, אני לא מקבלת את זה".

 

 

ענבל אור היום בבית משפט השלום בת"א ענבל אור היום בבית משפט השלום בת"א צילום: מוטי קמחי

 

בסיום הדיון, כתבה השופטת אמיר כי עורכי דינו של דרור גלעדי קיבלו כבר חלק מחומר החקירה. "הנאשמת התייצבה לבדה, הסברתי לה את היתרונות בייצוג. הנאשמת ביקשה שהות על מנת לבחון האם היא מחויבת בייצוג והאם עורך דין מטעמה או מהסנגוריה הציבורית או לא להיות מיוצגת כלל. הנאשמת טרם עיינה בחומרי החקירה. המאשימה הסכימה לסרוק את החומר תוך 14 יום ולבדוק אם החומרים שביקשה אור נמצאים בו".

 

השופטת לענבל אור: "לא אסבול דבר זה"

 

במהלך הקראת ההחלטה, התפרצה אור פעמיים לדברי השופטת. בפעם השנייה הסבירה השופטת אמיר לאור כי זה לא מקובל. "לא אסבול דבר כזה". אור השיבה בזעם: "בושה וחרפה, מדינה מושחתת. אני סובלת כבר שלוש שנים וחצי". הדיון הבא יתקיים ב-1 בינואר.

 

על פי כתב האישום, בין השנים 2016-2008 פעלה אור בשוק הנדל"ן והמגורים בישראל באמצעות קבוצת חברות בשליטתה ובניהולה. אור נאשמת שלא הוציאה חשבוניות ולא דיווחה למע"מ על חלק מהעסקאות שביצעה בשמונה פרויקטים למגורים שבהם ארגנה קבוצות רכישה באמצעות חברות בשליטתה. סכום העסקאות הכולל שבגינו לא הוציאה אור חשבוניות ולא דיווחה למנהל המכס והמע"מ הגיע לכ-81 מיליון שקלים. למעשה, היא הייתה צריכה לשלם מע"מ בסך 11.5 מיליון שקלים.

 

בנוסף, אור מואשמת כי לא הוציאה חשבוניות ולא דיווחה למכס ומע"מ על עסקאות שביצעה כעוסקת עצמאית בתחום הנדל"ן, עת נרשמו על שמה זכויות בפרויקטים למגורים ששיווקה, בסכום של כ-9 מיליון שקלים.

 

אור מואשמת גם בביצוע עבירות מרמה כלפי לקוחות באחד הפרויקטים שבהם ארגנה קבוצת רכישה. באותו מקרה פנתה לכמה לקוחות בפרויקט צ'לנוב שהעבירו המחאות לפקודת הנאמן בפרויקט לצורך רכישה הקרקע עליו יקום. אור ביקשה מהם לבצע העברות בנקאיות לחשבון חברה בשליטתה במקום חלק מהשיקים שמסרו לנאמן, וזאת תוך הצגת מצגים כוזבים שונים וללא יידוע הנאמן. כתוצאה מכך, קיבלה אור לחשבון חברה בשליטתה סכום של כשני מיליון שקלים.

 

מנגד אור דוחה את האישומים המיוחסים לה.

 

עו"ד דריה גולדין, שמייצגת את דרור גלעדי, מסרה בשעתו בתגובה לאישום: "מרשנו טען וממשיך לטעון לחפותו. עד כה כתב האישום שהוגש, כפי שפורסם בעיתונות, טרם הומצא לו. כל אשר ידוע למרשנו הוא שעמדתו, כפי שהובעה בהליך השימוע, התקבלה חלקית על ידי הפרקליטות. בשלב זה, מטבע הדברים, לא ניתן לגבש כל תגובה נוספת לפרסומים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x