בארץ

בלעדי לכלכליסט

נכט ומנוצ'ין נפגשו בהרצליה כדי לקדם הקמת משרד FDA בישראל

בפגישה הבוקר השתתפו לצד שר האוצר האמריקאי ובכירי קרן הבריאות הדיגיטלית aMoon גם בכירי קופ"ח כללית וביה"ח שיבא. הקמת שלוחה של מינהל המזון והתרופות האמריקאי בישראל צפויה לזרז משמעותית תהליכים של אישורי טכנולוגיות ומכשור רפואי מקומיים לשימוש בעולם

סופי שולמן 10:4829.10.19

בשורה טובה לחברות הביומד והמכשור הרפואי בישראל. לכלכליסט נודע כי הבוקר (ג') התקיימה פגישה מיוחדת בין שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין לבין מריוס נכט, מייסד קרן ההשקעות בבריאות דיגיטלית AMOON ונציגי מערכת הבריאות הישראלית במטרה לקדם פתיחת שלוחה של FDA בישראל. בפגישה שהתקיימה בהרצליה בביתו של דיוויד פרידמן, שגריר ארה"ב בישראל, השתתפו גם בכירים מקופת החולים הכללית ובית החולים שיבא.

 

 

ל-FDA, גוף ממשלתי שהמטה המרכזי שלו נמצא בוושינגטון, אין הרבה שלוחות מחוץ לארה"ב והמעטות שקיימות פועלות במדינות גדולות ובהן סין, הודו, מדינות אירופה אחדות ואמריקה הלטינית. כל תרופה, מכשיר או טכנולוגיה רפואית זקוקים לאישור FDA כדי להימכר בארה"ב ושווקים אחרים בעולם. אישור FDA הוא מה שמפריד בין חברת סטארט-אפ להפיכה לחברה עם הכנסות ורווחים.

המפגש בהרצליה, הבוקר המפגש בהרצליה, הבוקר צילום: נחמן רוזנברג

 

מבחינת גודלה, ישראל כלל לא קרובה לקריטריונים של ה-FDA להקמת משרד כאן, אבל הנושא נבחן לאור ריבוי חברות הביומד והמכשור הרפואי שפועלות כאן. שלוחה כזאת לא תחליף את התהליך הארוך והמורכב של אישור תרופות חדשות, אך היא כן תוכל לסייע בהאצת תהליכי בחינה ואישור של מכשור רפואי וטכנולוגיות מסויימות שמשולבות בתהליכי טיפול. באחרונה כבר התקיימו מגעים בנושא ועל פי הערכות של המעורבים בעניין שלוחה כזו עשויה לקום כאן בקרוב.

מריוס נכט וסטיבן מנוצ'ין מריוס נכט וסטיבן מנוצ'ין

 

קרן aMoon של נכט, ממייסדי צ'ק פוינט, היא אחת הקרנות הגדולות שפועלות בישראל שמנהלת כבר יותר ממיליארד דולר. הקרן שמנוהלת על ידי השותף יאיר שינדל מתמקדת בהשקעות בחברות בתחום הבריאות הדיגיטלית, מכשור רפואי וביופארמה בשלבים שונים. אחת ההשקעות המוכרות של הקרן היא חברת DAYTWO שמאפשרת התאמת תזונה אישית על סמך ניתוח חיידקי המעיים של המטופל.

 

נכט החל לקדם את פתיחת פעילות ה-FDA בישראל לפני כשנה וחצי. קידום זה נופל על אוזן קשבת בארה"ב שעוסקת בשנים האחרונות רבות בנסיונות הוזלה של טיפולים ותרופות קיימים והאצת הגעה של תרופות חדשות. בפגישה אמרו נציגי הקרן לבכירי הממשל האמריקאי: "aMoon מודה לשגריר פרידמן והשר מנוצ'ין על שיתוף הפעולה בהובלת היוזמה החשובה במהלך השנה האחרונה. פתיחת משרד FDA בישראל יסייע להאיץ את תהליך ההנגשה של טכנולוגיות בריאות חדשניות מישראל בארה"ב. לפתרונות אלה יש פוטנציאל להפחית דרמטית את עלויות הטיפול הרפואי ולהציל חיים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x