$
בארץ

בג"ץ למשרד הבריאות: "לוח הזמנים להסבת רישיונות הקנאביס עלול לגרום נזק למטופלים"

בית המשפט הוציא צו ביניים במסגרתו האריך את רישיונות האסדרה הישנה, לפני רפורמת הקנאביס, עד לסוף הרבעון הראשון של 2020

צלי גרינברג 23:0106.10.19

מכה קטנה למשרד הבריאות וניצחון גדול למטופלי הקנאביס הרפואי: בג"ץ הוציא היום (א') צו ביניים המורה למשרד הבריאות להאריך אוטומטית את רישיונות האסדרה הישנה (טרום רפורמת הקנאביס של משרד הבריאות) שפג תוקפם - עד ל-31 במרץ 2020.

 

ההחלטה התקבלה במסגרת עתירה שהגישה עמותת מטופלי הקנאביס הרפואי ב-31 במרץ נגד האסדרה החדשה (רפורמת הקנאביס הרפואי של משרד הבריאות)  המטופלים טענו לנזקים שונים, ישירים ועקיפים, הנגרמים להם כתוצאה מהרפורמה, ובהם עליית מחירי הקנאביס הרפואי ופגיעה ברצף הטיפולי.

 

בג"ץ התייחס לדברים בצו הביניים והשופט חנן מלצר, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, כתב בהחלטת בית המשפט, כי "הגענו לכלל מסקנה כי סך הזמנים הנוכחי שנקבע על ידי משרד הבריאות להסבת כלל רישיונות השימוש בקנאביס למתכונת ההסדרה החדשה, עלול לגרום לפגיעה ברצף הטיפולי של מספר רב של מטופלים, וכתוצאה מכך להסב להם חלילה נזק".

 

עוד נכתב בצו הביניים של בג"ץ כי הוא דורש לקבל ממשרד הבריאות עדכונים אחת לחודש, החל מ-1 בנובמבר השנה ועד 3 בפברואר 2020, הנוגעים לדיוני ועדת המחירים שמשרד הבריאות מבקש לזמן בנוגע לפיקוח על מחירי הקנאביס הרפואי, ולגבי התקדמות הסבת רישיונות המטופלים לרפורמת הקנאביס הרפואי (האסדרה החדשה).

 

 

חממת קנאביס חממת קנאביס צילום: שאטרסטוק

 

דנה בר און, יו"ר עמותת מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל, אמרה ל"כלכליסט": "כשנדרשת עתירה לבג"ץ כדי להזכיר למשרד הבריאות שאסור שאף חולה יינזק בשל רפורמה מנהלית-יצרנית - מדובר ביום עצוב. בית המשפט מילא את תפקיד משרד הבריאות ושם את שלומינו על פני כל שיקול אחר. מתן צו הביניים בזמן שרפורמה ממשלתית כבר יצאה לדרך אינו דבר של מה בכך וקורה לעיתים נדירות, והוא עצמו ממחיש את עוצמת מצוקת המטופלים בקנאביס הרפואי, שהגיעה לפתחו של בג"ץ. אנו מקווים כי הדבר ישמש את משרד הבריאות כתמרור עצור ולחשבון נפש מעמיק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x