בארץ

החרפת העיצומים בפלאפון: העובדים לא יאפשרו מכירה של האייפון החדש

במסגרת העיצומים טענו העובדים כי ימנעו מחברה להתחיל במכירת מכשירים חדשים ובנוסף ימשיכו להפעיל את מוקדי השירות הטלפוני ומרכזי השירות במתכונת מצומצמת. הוועד החל בצעדים הארגוניים ביום חמישי האחרון על רקע הקיצוצים המתוכננים בחברה

בילי פרנקל 16:3623.09.19

ועד עובדי חברת פלאפון הודיע היום (ב') כי הוא מחריף את העיצומים בהם נוקטים העובדים זה היום השלישי. במסגרת זו העובדים לא יאפשרו לחברה להתחיל במכירת המכשירים החדשים, כמו האייפון החדש שהשקתו בישראל צפויה ביום חמישי. 

 

במסגרת העיצומים, שהחלו ביום חמישי שעבר, מוקדי השירות הטלפוני ומרכזי השירות הפרונטליים ללקוחות החברה עובדים במתכונת מצומצמת, לא מתבצעות עבודות תחזוקה הנוגעות לאתר החברה כולל טיפול בתקלות, לא ניתן מענה לטיפול בתקלות רשת על ידי מחלקת הנדסה ומערכות מידע וחדר הבקרה עובד במתכונת שבת. בנוסף הודיע הוועד היום כי לא יועברו תשלומים לספקים מכל סוג (ספקי חו"ל, ציוד קצה וכדומה).

 

בחברה טוענים כי הכל פועל - מרכזי השירות והמכירה, דוכנים בקניונים, האתר,המרלו"ג. בוועד, לעומת זאת, מציינים כי שירותי המכירה והתיקונים לא עבדו היום במשך שעתיים.

רן גוראון מנכ״ל פלאפון רן גוראון מנכ״ל פלאפון צילום: יונתן בלום

 

רשימת העיצומים המלאה לפי ההסתדרות:

 

כל מוקדי השירות הטלפוני יורדים מזיהוי משעה 14:00 עד 15:30.

 

מוקד תמיכת משווקים מסיים עבודה בשעה 19:00.

 

כל מרכזי השירות והמכירה ברחבי הארץ נסגרים בשעה 16:00.

 

כל עובדי פלאפון בסניפי באג מסיימים את יום עבודתם בשעה 17:30.

 

כל הכוכבים ונקודות האקספרס נסגרים בשעה 19:30.

 

לא יבוצעו הסטת שיחות או גיבויים לאורך כל היום.

 

לא תתבצע תמיכה בפעילות idigital לאורך כל היום.

 

בחטיבה העסקית, כל היחידות הבאות עוצרות עבודה משעה 14:00 עד 15:30: מוקד קש"ל אסטרטגי, מחלקת ריסיילרים, מחלקת VIP ומטה החטיבה.

 

בנוסף, הוועד הודיע כי לא תתבצע עבודה לפיתוח הרשת - פרוייקט 700 + lte ואתרים חדשים, לא תתבצע היערכות ריפרנטינג, חדר בקרה עובד במתכונת שבת ולא תתבצע שום עבודה הקשורה לאתר פלאפון, כולל תקלות.

 

מעבר לכך, לא יועברו תשלומים לספקים ולא יעלו מבצעי מכר חדשים וכן מסלולי מכר חדשים.

 

 

אייפון 11 אייפון 11 צילום: Apple

 

עובדים החלו בצעדים ארגוניים ביום חמישי האחרון, על רקע פיצוץ במשא ומתן המתקיים בחודשים האחרונים מול ההנהלה, בדבר צעדי ההתייעלות המתוכננים בחברה על רקע המצב בשוק הסלולר. צעדים אלו עתידים לכלול סגירת יחידות ופיטורי עובדים, כשהוויכוח נסוב, ככל הנראה, סביב המחלקות שבהן יתבצעו הקיצוצים.

 

פלאפון מפגינים מול ביתו של המנכ"ל רן גוראון פלאפון מפגינים מול ביתו של המנכ"ל רן גוראון צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

 

במסגרת צעדי ההתייעלות הקבוצה חתמה ההסתדרות לאחרונה על הסכמי סינרגיה והתייעלות מול וועדי העובדים של החברות הבנות האחרות של בזק, בזק בינלאומי ו-yes, אולם המו"מ שנוהל מול נציגי פלאפון טרם התגבש לכדי הסכם. ההסכם הראשון נחתם מול yes לפני כחצי שנה וכלל את פרישתם של 325 עובדים.

 

יו״ר ועד עובדי פלאפון, יחיאל שמן, מסר כי "מנכ"ל החברה המרוויח מיליוני שקלים בשנה מעדיף להסתגר במגדל השן שלו במקום לדבר עם העובדים. אנחנו אוהבים את פלאפון והיא מרכז חיינו, אבל אנו מודיעים באופן חד-משמעי שאם לא נראה שינוי מיידי בהתנהלות ההנהלה - לא נאפשר לה להתחיל במכירה המתוכננת לימים הקרובים של המכשירים החדשים".

 

מפלאפון נמסר בתגובה: "אנו נמצאים בימים אלה בעיצומו של משא ומתן עם הוועד, נוכח המצב המחריף בענף הסלולר המחייב יישום מהלכי התייעלות וסינרגיה. אנו מכבדים את זכות העובדים לשבות וקוראים לוועד לנהוג באחריות כלפי ציבור לקוחותינו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x