בארץ

נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש התפטר על רקע כתב האישום הצפוי נגדו

בשבוע שעבר הוחלט להגיש כנגד ברוש כתב אישום בכפוף לשימוע בגין חשדות להעלמת מס. מקורביו של ברוש טוענים כי הוא מעוניין להתפנות מכל עיסוקיו כדי לנקות את שמו בפרשה

נווית זומר 15:2322.09.19

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, צפוי להודיע על התפטרותו מהתפקיד וקידום בחירות חדשות לנשיאות ההתאחדות. הוא צפוי לעדכן את חברי מועצת התעשיינים שזומנו לישיבה היום. ברוש יבקש להקדים את הבחירות לנשיאות לחודש דצמבר הקרוב.

 

 

 

ברקע לדברים החלטת הפרקליטות בשבוע שעבר להגיש כנגד ברוש כתב אישום בכפוף לשימוע בחשד לקבלת דבר במרמה, זיוף מסמך ושימוש בתחבולה כדי לחמוק ממס. ברוש נחשד, יחד עם אחיו יריב, ורו"ח מיכאל בר לבב, כי באמצעות מסמך כוזב ששלחו לרשות המסים ניסו לחסוך האחים ברוש תשלום מס של 1.55 מיליון שקל על עסקה שביצעו באמצעות חברה שבבעלותם. מקורביו של ברוש טענו כי הוא מעוניין להתפנות מכל עיסוקיו כדי לנקות את שמו בפרשה.

 

שרגא ברוש שרגא ברוש צילום: עמית שעל

 

על פי מכתבי השימוע לפני הגשת כתב אישום, חברת א.ל.ע.א שבבעלות ברוש ואחיו מכרה 14% ממניותיה בחברת עושרד, שמתווכת בקניית ומכירת גז מאסדת הקידוח "תמר". בעקבות המכירה רשמה א.ל.ע.א רווח הון של 8.6 מיליון שקל. לפי החשד, האחים ברוש ביקשו ליהנות ממיסוי מופחת שניתן לחברות משפחתיות.

 

על מנת ליהנות מהטבת המס המדוברת הייתה צריכה החברה להירשם כחברה משפחתית עד 3 חודשים מיום הקמתה, אלא שהאחים לא עשו כך. לפי החשד האחים קשרו קשר עם רו"ח בר לבב, לרמות את פקיד השומה ביצירת מצג שלפיו הוגשה בקשה להכיר בחברה כמשפחתית בהתאם לתקנות.

 

ברשות המסים עלו על הסיפור בעקבות פרט טכני, שכן הטופס שהיו אמורים למלא מתעדכן אחת לתקופה והטופס שהוגש לרשות המסים לא תאם את מבנה הטופס בתקופה שבה היה אמור להיות מוגש. ברוש מסר בתגובה לחשדות כי "לא עבר כל עבירה ויעמוד על טענתו בפני הפרקליטות".

 

ברוש מכהן כנשיא ההתאחדות מאז ינואר 2015. הוא רשם כהונה קודמת בתפקיד בין השנים 2005-2012 והוא פעיל בהתאחדות מאז שנות ה-80 של המאה הקודמת. בשנת 2001 אף מונה ליו"ר מכון הייצוא על ידי קודמו בהתאדות, עודד טירה.

 

ברוש: "ליבי אינו מאפשר לי להמשיך"

 

באגרת שהפיץ ברוש בקרב התעשינים עם פתיחת ישיבת המועצה היום אחר הצהרים הוא מסר כי "בעקבות החלטה שהתקבלה לפני מספר ימים לשקול העמדתי לדין בכפוף לשימוע, ליבי אינו מאפשר לי להמשיך בתפקידי. כאדם נורמטיבי הסוגיה נחתה עלי כרעם ביום בהיר ואני מבקש לברר אותה, אבל את זה אעשה כאיש פרטי ולא כאישיות ציבורית, ולכן אני מבקש לסיים את תפקידי. באסיפה השנתית הקרובה שתתקיים בסוף השנה ייבחר הנשיא החדש. איני מוכן שהבית הזה יושפע ולו במעט מענייני האישיים".

 

כפי שפורסם לראשונה, התעשיין ובעלי רב בריח, שמואל דונרשטיין, הודיע כי ירוץ לתפקיד. שם נוסף שעלה כמועמד הוא של התעשיין רון תומר, בעלי חברת אוניפארם.

 

עוד מועמדת לתפקיד היא חברת הכנסת לשעבר איילת נחמיאס ורבין, שברוש מינה לאחרונה כאחראית על הרגולציה. בכוונת נחמיאס ורבין להתמודד על התפקיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x