$
בארץ

פרויקט מיוחד

בכירי המשק בקריאה לעובדים: רק תצביעו!

נתן חץ מאמין שמי שלא הולך לקלפי נותן למעשה את הקול שלו לקצוות הפוליטיים, יאיר המבורגר מזכיר שהבחירה החשאית היא זכות וחנה הולנדר מאמינה שמדובר בחובה מוסרית. כשתחושת האחריות של הציבור נשחקת, מתגייסים המנכ"לים הבכירים במשק וקוראים בקול אחד: "נצלו את כוחכם, והשפיעו"

שירות כלכליסט 06:5411.09.19

צאו להצביע: חלקו הראשון של הפרויקט המיוחד של כלכליסט

 

יואב בן יקר, מנכ"ל קבוצת טלכלל

מספר עובדים: 1,500

 

"אני פונה אליכם עובדים יקרים בבקשה אישית – לכו להצביע. ההצבעה מלווה באמירה ערכית חדה: הדמוקרטיה הישראלית חשובה לנו. ימין, שמאל או מרכז - כל אחד יצביע על פי צו מצפונו. העיקר לצאת להצביע.

 

"כפי שאתם יודעים, אנחנו בטלכלל חרטנו על דגלנו להיות חברה ערכית ומוסרית בנוף העסקי הישראלי. חברה שרואה את ההזדמנויות הרבות במדינה שלנו, חברה שמאמינה באנשים המדהימים שמרכיבים את החברה הישראלית. ביום הבוחר הזה, ללא קשר לפתק שנשים בקלפי, כולנו מאוחדים סביב דבר אחד – הדמוקרטיה הישראלית היא מקור עוצמתנו. אז צאו להצביע, כי אין לנו ארץ אחרת".

 

חנה הולנדר, מנכ"לית אקסלנס

מספר עובדים: 340

 

חנה הולנדר חנה הולנדר צילום: יחצ

 

"מדינת ישראל שהיא הבית של כולנו, מתמודדת עם אתגרים משמעותיים בתחומי הביטחון, הכלכלה, החינוך, התחבורה והחברה. זכות ההצבעה מאפשרת לכל אחת ואחד מאיתנו להשפיע על עיצוב דמותה של המדינה. בעיני זוהי לא רק זכות, אלא גם חובה מוסרית של כל אחד מאיתנו במקום בו הוא חי.

 

"כבית השקעות מוביל ומשפיע בשוק ההון, יש לנו מדי יום הזדמנות להשפיע בצורה אקטיבית וחיובית על לקוחותינו. ביום הבחירות יש לנו הזדמנות להשפיע על מדינתנו - וזוהי זכותנו ואף חובתנו. רגע לפני שאתם יוצאים לטבע, לים או לקניות — עברו בקלפי וממשו את זכותכם הדמוקרטית".

 

יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים ביטוח

מספר עובדים: 3,800

 

יהודה בן אסאייג יהודה בן אסאייג צילום: הילה ספאק

 

"במהלך חיינו אנו בוחרים בהרבה דברים. אצלנו לדוגמה בוחרים לבטח את הרכב, בוחרים בפנסיה. גם ביום הבחירות חשוב לנצל את הזכות שיש לנו - ולבחור".

  

 

תמר גרזון, מנכ"לית טרווליסט

מספר עובדים: 20

 

תמר גרזון תמר גרזון

 

"עובדי טרווליסט היקרים, מועד הבחירות הקרב הוא הזדמנות עבור כל אחד ואחת מאתנו לממש את זכותנו הדמוקרטית, להשמיע קול ולהשפיע. השאיפה שנגיע לאחוז הצבעה גבוה ותמיכה במועמד הראוי בעיניכם היא ראשונה במעלה בחשיבותה. זו זכות גדולה לממש את חובתנו האזרחית, ולהשפיע על עתידנו. או בקיצור ־ צאו להצביע והראו שאכפת לכם".

 

מוטי אליאב, מנכ"ל eBay ישראל

מספר עובדים: 300

 

מוטי אליאב מוטי אליאב צילום: ענבל מרמרי

 

"כחברה שחרטה על דגלה את ערכי האחריות החברתית אל לנו לשבת בצד בחיבוק ידיים. הזכות לבחור היא זכות בסיסית, ואין לוותר עליה. זו הזכות שניתנה לנו לבחור בעצמנו, בערכים שהם נר לרגלינו, בעתיד שאנו רוצים להתוות לילדינו, ובדרך בה אנו מגדירים את עצמנו".  

 

דודו זבידה, מנכ"ל קבוצת מבנה

מספר עובדים: 200

 

דודו זבידה דודו זבידה צילום: דור מנואל

 

"הדמוקרטיה היא ערך עליון במדינה. אנחנו צריכים לצאת להצביע, ולא משנה מה תהיינה התוצאות. הבחירות צריכות לשקף את החלטת רוב העם, ולא רק חלקו. כדי שזה יקרה רוב העם גם צריך להיות אקטיבי, ולבחור. לקחת אחריות על המשך החיים שלנו במדינה, ולא לאפשר לאחר להחליט בשבילך.

 

"מימוש זכות הבחירה הוא הדבר החשוב ביותר שיש במדינה דמוקרטית, והדבר החשוב ביותר שאזרח צריך לעשות למען המקום שהוא חי בו. מנגד, חשוב כי החלטות הבוחרים יתקבלו באופן מלא על ידי כולם כדי לאפשר משילות נכונה וטובה. הדרך היחידה והנכונה להשפיע היא באמצעות הצבעה בבחירות".  

 

יאיר המבורגר, יו"ר קבוצת הראל

מספר עובדים: 5,000

 

יאיר המבורגר יאיר המבורגר צילום: מיה כרמי-דרור

 

"אני פונה אליכם בבקשה אישית - לכו להצביע. נצלו את הזכות הזו לעמוד לבד מאחורי הפרגוד, ולהרגיש את ההרגשה הנפלאה של "אני הבוחר". הבחירות חשאיות ולכן אין לאף אחד זכות להתערב בהחלטתכם. רק לכו להצביע". 

 

רמי לוי ויפית אטיאס־לוי, מנכ"ל וסמנכ"לית השיווק רמי לוי שיווק השקמה

מספר עובדים: 8,000

 

רמי לוי רמי לוי צילום: עמית שעל

 

"אנו קוראים לכל עובדינו ומיליוני לקוחות הרשת – נצלו את זכותכם והצביעו. זאת האפשרות שלנו כאזרחים להשפיע על כל תחומי החיים". 

 

משה מרי, מנכ"ל נספרסו

מספר עובדים: 350

 

משה מרי משה מרי צילום: אוראל כהן

 

"אנו בנספרסו נוהגים לומר שהבחירות שאנחנו עושים, הן אלו המגדירות אותנו בסופו של יום. הבחירה להצביע היא בחירה בעצמנו, היא בחירה במדינת ישראל ובחיזוק יסודות הדמוקרטיה. כשאתם הולכים לקלפי ומצביעים, אתם לא רק בוחרים את הייצוג שלכם בכנסת, אתם גם בוחרים לשים את רצונותיכם ודעותיכם בקדמת הבמה. בהצבעה אתם מביעים עמדה ברורה שאתם חשובים, קולכם חשוב ודעתכם נשמעת. תבחרו לבחור".  

 

נתן חץ, מנכ"ל קבוצת אלוני חץ

מספר עובדים: 150

 

נתן חץ נתן חץ צילום: עמית שעל

 

"הזכות הבסיסית ביותר שלנו כאזרחים שווי זכויות במדינת ישראל הדמוקרטית היא הזכות להצביע בבחירות חשאיות, על מנת לבחור את נציגינו לכנסת. זכות זו, לדעתי, טומנת בתוכה גם חובה.

 

"לפני קרוב ל־50 שנה כשהתגייסתי לצה"ל, הרגשתי שנפלה בידי הזכות הגדולה לשרת את המדינה כחייל בצה"ל. אמנם חלה עליי החובה על פי החוק לשרת בצה"ל, אך אני חוויתי אותה כזכות גדולה שנפלה בחלקי — לשרת את המדינה אותה אני כל כך אוהב.

 

"לצערי, בשנים האחרונות לא מעט מאזרחי המדינה: היהודים, המוסלמים, הנוצרים והדרוזים מחליטים משום מה לא להצביע בבחירות, כי זה, "בכל מקרה לא ישנה". אין טעות גדולה מזו! אי הצבעה כמוה כהצבעה. אי הצבעה היא הצבעה לטובת הקצוות הפוליטיים המאורגנים שבאים להצביע באחוז מאוד גבוה באופן יחסי, ולכן תוצאות הבחירות "מעוותות" לטובת אותם קצוות שעלולים להפוך לרוב מקרב הבאים להצביע, והתוצאה הזו פוגעת אנושות ברוב המצביעים שכן באו להצביע, ואינם נמנים על הקצוות הפוליטיים המאורגנים שמגיעים להצביע בהמוניהם.

 

"התוצאה היא שמי שאינו מצביע פוגע בחברו, בשכניו ובבני משפחתו שכן באו להצביע, וזו פגיעה לא מידתית שאולי הוא לא היה מודע לה. אני יליד הארץ, מחשיב את עצמי כישראלי גאה וציוני נלהב. אני חרד לעתידה הדמוקרטי של המדינה, אותה אני כל כך אוהב. לכן אני מפציר בכל עובדי קבוצת אלוני חץ, אמות ואנרג'יקס, בבני משפחותיהם, בחבריהם ובכל אלו המתלבטים האם ללכת ולהצביע — לכו ביום ג' הקרוב והצביעו לטובת המפלגה בה אתם תומכים.

 

"חובה עליכם לנצל את הזכות הגדולה הזו ולממש אותה ביום חגה של הדמוקרטיה הישראלית. רק כך תרגישו שעשיתם את מה שמצופה מכל אזרח. ממשו את החובה האזרחית המופלאה הזו, ותזכרו שזכות גדולה נפלה בידיכם לקבוע את עתידנו בארץ הנפלאה שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x