$
בארץ

פרסום ראשון

עמותת מטופלי הקנאביס הרפואי לבג"ץ: "משרד הבריאות מנסה לבצע מחטף"

העמותה מבקשת מבג"ץ לבטל מיידית את ההנחיות שהוציא היק"ר, במסגרתן הודיע על תפיסת כל הקנאביס הרפואי ומוצריו אצל כל המגדלים, היצרנים והספקים

צלי גרינברג 20:3229.08.19

עמותת מטופלי הקנאביס הרפואי הגישה היום (ה') בקשה דחופה לבג"ץ לביטול מיידי של כל ההנחיות שהוציא היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) למגדלי ויצרני הקנאביס הרפואי בישראל.

 

במסגרת ההנחיות הודיע היק"ר על תפיסת כל הקנאביס הרפואי ומוצריו אצל כל המגדלים, היצרנים והספקים; השחרור יתבצע רק לאחר שהיק"ר יוודא שהתוצרת אכן מיועדת ליעדים עליהם מצהירים הספקים. כל תוצרת שאינה מיועדת להימכר ואינה גודלה או יוצרה תחת התקינה החדשה - תושמד.

 

בעמותה טוענים בבקשתם לבג"ץ, כי "הלכה למעשה ייאסר על הספקים להמשיך ולספק באופן שוטף את הטיפול עבור המטופלים המחזיקים ברישיונות שהוארכו תחת הוראת השעה, והם לא יוכלו לרכוש את הטיפול בהתאם לאסדרה הישנה כפי שהבטיח משרד הבריאות".

 

עוד טוענת העמותה לבג"ץ, כי "הדבר נעשה באופן מחושב, ומתוך רצון ליצור מצב של מחטף, ליישום ההסדרה החדשה, וזאת חרף ובניגוד לפרסומיו של משרד הבריאות, שהן בגדר הצהרותיו לציבור".

 

קנאביס קנאביס צילום: שאטרסטוק

 

העמותה מזכירה בבקשתה לבית המשפט, כי פרסומי משרד הבריאות באתר האינטרנט שלו מראים כי הוא התחייב ציבורית שרישיונות מטופלים יוארכו בהתאם להסדרה הישנה, ללא כל צורך בהגשת בקשה להארכה, באופן שהמטופלים יאספו את מוצרי האספקה מהספק עצמו.

 

בעמותה טוענים כי כעת, עם מסמך ההנחיות, לא תיוותר תוצרת קנאביס רפואי במסגרת ההסדרה החדשה בשל תפיסתה מחד גיסא, והשמדת זו שאינה לחלוקה לעת הקרובה מאידך גיסא, על ידי היק"ר. לפיכך, על פי העמותה, משרד הבריאות אינו מקיים את הבטחתו לבית המשפט להמשיך להפעיל את האסדרה הישנה לצד רפורמת הקנאביס (האסדרה החדשה) עד להחלטת בג"צ בעניין עתירת העמותה מ-31 במרץ השנה לבחון את עצם קיומה של הרפורמה.

 

העמותה מבקשת מבית המשפט העליון למנוע "ניסיון לביצוע מחטף בקיום האסדרה החדשה", ולא לאפשר למשרד הבריאות "לחמוק מהתחייבותיו באמצעות הנחיה חדשה שעוקפת את ההבטחה המינהלית שלו" למטופלים ולבית המשפט העליון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x