שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

המחסור בקנאביס רפואי: נשיא המדינה מכנס ישיבה דחופה

זאת בעקבות המחאה של משפחות עם ילדים מטופלי קנאביס רפואי; יו"ר עמותת המטופלים: "51 אלף חולים קשים עומדים על פי תהום ושבעים מהבטחות שווא"

צלי גרינברג 13:3523.08.19

נשיא המדינה ראובן ריבלין יכנס בתחילת השבוע ישיבה דחופה עם ראשי משרד הבריאות על רפורמת הקנאביס הרפואי (האסדרה החדשה) המובלת על ידי היק"ר (היחידה לקנאיס רפואי במשרד הבריאות) ועתידה להיכנס לתוקף ב-1 בספטמבר השנה.

 

ריבלין החליט על הישיבה לאחר שצפה בכמה סרטונים שבהם משפחות עם ילדים מטופלי קנאביס רפואי הציגו את מצוקתן בנושא. בנימין נתניהו, ראש הממשלה המכהן גם כשר הבריאות, הצטרף ליוזמת הנשיא ולהובלת הנושא.

 

במסגרת רפורמת האסדרה החדשה המטופלים לא יוכלו לקבל את השמנים ישירות מספקיות הקנאביס הרפואי אלא מבתי המרקחת - אשר חווים מחסור חמור במוצרי קנאביס רפואי ולא מספקים את התוצרת הנדרשת לחולים. בנוסף, במסגרת הרפורמה לא ניתן יהיה לייצר שמנים בריכוזים שחלק מיהלדים מטופלים בהם.

 

ראובן ריבלין ראובן ריבלין צילום: עמית שעל

 

כמו כן, אי חזרתה לפעילות מלאה של חברת תיקון עולם בשל אחזקותיו של צחי כהן ברוב מניות החברה, עת היותה ספקית שמני הקנאביס הרפואי לרוב הילדים המטופלים במוצרי קנאביס רפואי - מחריפה את המחסור.

 

דנה בר און, יו"ר עמותת מטופלי הקנאביס הרפואי, אמרה ל"כלכליסט": "אנו מודים לכבוד הנשיא ולכבוד ראש הממשלה על היוזמה המבורכת, ומצפה כי פגישה כעין זו תאפשר השמעתם של המצוקות האמיתיות הישר מהשטח. 51 אלף חולים קשים עומדים על פי תהום ושבעים מהבטחות שווא, וכולנו תקווה כי התערבות מנהיגי המדינה תביא לכדי שינוי אמיתי".

 

משרד הבריאות מסר בתגובה לשאלת "כלכליסט" על מידת מוכנות השוק לרפורמה ועל קביעת אחוזי השמנים לילדים הנמוכים ממה שהכירו, כי "כלל המוצרים המיוצרים כיום, כולל לילדים, ניתנים לייצור בתנאים נאותים ולכן אנו מצפים שמוצרים אילו יגיעו לבתי המרקחת. המשרד ייתן פתרון ומענה במקרים חריגים. 24% CBD (קנבינואידים) מאפשר טווח של עד 28%. לא ברור לנו אם השמן שהוצהר עליו כאילו יש בו 30% הוא אכן כזה, כי לא נערכו בדיקות במסגרת האסדרה הישנה (טרום הרפורמה)".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x