שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

התאחדות התעשיינים במתקפה חריפה על משרד הבריאות בגלל התניית ייצוא הקאנביס

"ההצעה לאפשר ייצוא בהתניית פיקוח המחירים תשמיד סופית את שוק הקנאביס הישראלי" כך תקף חיים הורביץ, יו"ר פורום הקנאביס הרפואי בהתאחדות התעשיינים, את התבטאות מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, והוסיף במסגרת מכתב שהגיע לידי כלכליסט, כי "משמעות הצעתך היא מניעה מציבור החולים לרכוש קנאביס רפואי איכותי"

צלי גרינברג 13:4125.07.19

התאחדות התעשיינים יצאה במתקפה חריפה נגד משרד הבריאות לאחר התבטאות מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, כי המשרד לא יאפשר ייצוא עד שלא יוחל פיקוח על מחירי הקנאביס הרפואי בישראל.

 

 

במכתב שכתב חיים הורביץ, יו"ר פורום חברות הקנאביס הרפואי ויו"ר איגוד הכימיה והפרמצבטיקה בהתאחדות התעשיינים, למשה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות, והגיע לידי כלכליסט, נכתב, כי "חלון ההזדמנויות ליצירת תעשיית קנאביס מקומית מצומצם וצר.

 

הצעת משרד הבריאות עומדת בניגוד מוחלט להחלטת הממשלה שמעודדת יצוא קנאביס רפואי מישראל, ותעכב משמעותית את יכולת היצוא תוך הרחקת משקיעים מהתחום. המשמעות היא מניעת יכולת ציבור החולים לרכוש קנאביס רפואי איכותי מתוצרת מקומית, והשמדה סופית של שוק הקנאביס הישראלי – שוק בעל פוטנציאל ליצוא בהיקף של כ- 4 מיליארד שקל בשנה".

קנאביס רפואי קנאביס רפואי צילום: שאטרסטוק

 

בכל הנוגע לפיקוח על מחירים כתב הורביץ, המכהן גם כיו"ר חברת הקנאביס הרפואי יוניבו הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 87.6 מיליון שקל, כי "היצוא לפיכך מהווה קטליזטור משמעותי להורדת מחירים – קטליזטור יעיל אלפי מונים מאשר פיקוח על מחירים.

 

יתרה על כן, פיקוח על המחירים גורם באופן טבעי להרחקת משקיעים מתחומי העיסוק המפוקחים. הצעת משרד הבריאות, לפיכך, הינה במגמה הפוכה לחלוטין מהנדרש להורדת מחירים, בשל הקטנת כמות השחקנים וצמצום בפועל של התחרות בשוק המקומי".

 

מכתבו של הורביץ יצא לבר סימן טוב לאחר שמשרד הבריאות הגיש טבלת מחירים שהוא מבקש ליישם במסגרת פיקוח מחירים על שוק הקנאביס הרפואי בישראל. מגדלות ומפעלי הקנאביס הרפואי טוענים כי מחירי הפיקוח המבוקשים על ידי המשרד אינם כדאיים להן כלכלית וכי התנייתם בייצוא היא "הכרזת מלחמה על התעשייה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x