$
בארץ

עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס איחדו כוחות: "מפילים חומות"

יו"ר העבודה עמיר פרץ ויו"ר גשר אורלי לוי-אבקסיס הודיעו על ריצה משותפת: "מסע של אהבת חינם". במרצ תקפו: "חוזר על הטעויות של גבאי". באחרונה ניהל פרץ מגעים אינטנסיביים עם אישים רבים לחיזוק הרשימה. לבני השיבה לו ולברק בשלילה, וככל הנראה לא תחזור לפוליטיקה

יובל קרני, ynet 19:3218.07.19

יו"ר גשר, אורלי לוי-אבקסיס, מאחדת כוחות עם יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ ברשימה משותפת לקראת הבחירות. הערב (יום ה') כינסו השניים מסיבת עיתונאים בתל אביב והודיעו על הריצה ברשימה משותפת 

 

 

"אני עומד בהתרגשות ובגאווה גדולה כשלצידי עומדת הגברת אורלי לוי אבקסיס", אמר פרץ. "אישה פורצת דרך, עם תפיסת עולם רחבה של צדק חברתי ולא של צדקה, של אחריות המדינה לגורלם של הקשישים, הנכים, הזוגות הצעירים, בני העיר ובני הכפר, תושבי הפריפריות וההתיישבות העובדת, מאזרחי אצבע הגליל וקרית שמונה ועד לתושבי עוטף עזה ושדרות.

 

"לא פעם עמדתי נפעם כאשר חזיתי איך אורלי מפילה חומות של התנגדות, מעבירה חוקים חברתיים, ומונעת גזרות כלכליות. הסתכלתי עליה וידעתי שמדובר במנהיגה מעוררת השראה, מנהיגה שילדים צעירים מביטים עליה ואומרים לעצמם 'גם אנחנו יכולים לשבור את תקרת הזכוכית".

 

עוד אמר כי "כל מסעות חיי הציבורים מלווים בהתלבטויות, בסימני שאלה לגבי סדרי העדיפויות, וכאן אני חש כי מצאתי את התשובות כולן", אמר פרץ בפתח דבריו. "מצאנו את הדרך להתאחד ולבנות בית פוליטי שבו יש מקום לכל הישראלים.

 

"המסע שלנו יהיה מסע של אהבת חינם. לא ניגרר לשיח המתלהם, לא נשתתף בתחרות של מי ממציא משפט יותר פוגעני, לא ניתן לאיש לשכוח את חוסר האחריות שבפתיחת הפצעים ובהרחבת השסעים", אמר.

 

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ, שנפגש עם פרץ שלשום במטרה לקדם את האיחוד ביניהם, תקף אותו בחריפות על צירופה של לוי. "עמיר פרץ חוזר על הטעות של אבי גבאי ומרסק את האפשרות לאיחודים בגוש השמאל", נמסר מהמפלגה. "במקום איחוד גדול הוא בחר בשיריון קטן".

 

 

עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס צילום: מוטי קמחי

 

 

פרץ פנה הערב להורוביץ ואמר לו כי הוא מעדיף להתמקד במשיכת מצביעים ממחנה הימין - ועל כן החיבור ביניהם לא יצלח. הורוביץ אמר כי "באתי לשיחות עם פרץ בלב שלם ובנפש חפצה, במטרה להביא בשורה חדשה ומלהיבה לציבור בישראל. לצערי, ברגע האמת, החליט עמיר פרץ לחזור על הטעות של קודמו בתפקיד, ובחר לסרב לחיבור בין מרצ למפלגת העבודה".

 

חברת הכנסת שלי יחימוביץ', שהודיעה שלשום על פרישתה מהחיים הפוליטיים, בירכה על האיחוד בין פרץ ללוי. "הצטרפותה של אורלי לוי היא בשורה מצוינת למפלגת העבודה. אורלי היא לוחמת מעולה ואפקטיבית בזירה החברתית", אמרה יחימוביץ'. :"השילוב של עמיר פרץ ושלה הוא תשובה טובה למתלבטים למי כדאי שיתנו את קולם: למי שדואגים לעצמם או למי שדואגים לעמם".

 

יו"ר כחול לבן בני גנץ, שרק אתמול אמר באולפן ynet כי הוא פועל לצירופה של לוי-אבקסיס לרשימתו, בירך על המהלך: "אורלי היא מנהיגה חברתית, וטוב למדינת ישראל שתהיה בכנסת".

 

לוי החלה את דרכה הפוליטית ב-2009 וכיהנה כחברת כנסת מטעם ישראל ביתנו במשך שלוש קדנציות. בקדנציה האחרונה, עם הצטרפותו של ליברמן לקואליציה ומינויה של סופה לנדבר לשרת הקליטה - פרשה לוי מהמפלגה ונותרה בכנסת במסגרת סיעת יחיד.

 

לקראת הבחירות לכנסת ה-21 הקימה את מפלגת גשר שלא הצליחה לעבור את אחוז החסימה. אחת מחברות המפלגה, פרופסור יפעת ביטון, הצטרפה בינתיים למפלגתו של אהוד ברק.

 

פרץ ניהל מגעים בימים האחרונים עם אישים רבים במערכת הפוליטית ומחוצה לה, כמו אורלי לוי-אבקסיס, ציפי לבני וראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין כדי להביא לחיבורים עם מפלגות נוספות לצד חיזוק רשימת העבודה במסגרת השריונים האישיים שיש ליו"ר מפלגת העבודה.

 

לבני השיבה בשלילה לפניותיהם של עמיר פרץ ושל אהוד ברק שהזמינו אותה להתמודד עימם, ולפי ההערכות לא תחזור לחיים הפוליטיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x