$
בארץ

קצין המשטרה ערן מלכה מפרשת רונאל פישר, יזכה לשחרור מוקדם מהכלא

רפ"ק בדימוס מלכה, שנידון לרצות 7 שנות מאסר ב-2015 בעקבות הרשעתו בעבירות שוחד בפרשת רונאל פישר, יזכה לשחרור מוקדם מהכלא, כך קבעה ועדת השחרורים

עמיר קורץ 15:1611.07.19
רפ"ק בדימוס ערן מלכה, המרצה 7 שנות מאסר בעקבות הרשעתו בעבירות שוחד בפרשת רונאל פישר, יזכה לשחרור מוקדם מהכלא, כך קבעה היום (ה') ועדת השחרורים שהתכנסה בבית סוהר השרון.

 

 

מלכה, חוקר לשעבר בלהב 433, הורשע ב-2015 בעבירות של לקיחת שחד, מירמה, הפרת אמונים, שיבוש מהלכי משפט, הוצאת מסמך ממשמורת ועבירות של הלבנת הון. זאת לאחר שמלכה עשה שימוש פסול במידע רגיש שהגיע לידיו מתוך חקירות והעבירם לידיו של עו"ד רונאל פישר.

 

ערן מלכה. ישתחרר מוקדם ערן מלכה. ישתחרר מוקדם צילום: אוהד צויגנברג

 

משפטם של הדמויות האחרות בפרשה - עו"ד רונאל פישר ופרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד, עדיין מתנהל בבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

ועדת השחרורים כתבה בהחלטתה לגבי מלכה כי "האסיר הוא למעשה היחיד שנתן את מלוא הדין בפרשה הסבוכה הזו, שכן נגד יתר הנאשמים התיק עדיין מתנהל, ואילו האסיר שבפנינו כבר בשלב החקירה הודה במיוחס לו ומסר עדויות מפורטות... מסע החרטה האישי של האסיר החל למעשה כבר בשלב החקירה מבלי שהאסיר ביקש לעצמו תמורה כלשהי".

 

הוועדה כתבה בהחלטתה כי לאחר ששמעה את מלכה ובחנה את הדו"חות הטיפוליים של מנחי קבוצות הטיפול שעבר מלכה בכלא, היא התרשמה שבמהלך שנות מאסרו לקח מלכה אחריות על מעשיו והביע עליהם חרטה, עבר טיפולי שיקום מעמיקים והיה נחוש לעשות שינוי פנימי. הוועדה החליטה לשחררו באופן מיידי עם הגבלות שונות, ביניהן מעצר בית בשעות הלילה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x