בארץ

יו"ר ארקיע מתריע: אם החברה לא תתייעל - תוך כמה חודשים היא לא תהיה קיימת

יו"ר ארקיע, אבי נקש באסיפת הסברה של העובדים: "ביוני היו לנו 20 אלף נוסעים פחות לאילת. זה פחות 4 מיליון שקלים. המצב הולך ומידרדר ואי אפשר להמשיך ככה כאילו כלום לא קרה". לדבריו, אין ברירה אלא לצמצם במספר העובדים. עליזה בלאיש, יו"ר ועד עובדי החברה בתגובה: "הסכמים יש לכבד"

דני שדה 17:3403.07.19

יו"ר ארקיע, אבי נקש, הזהיר היום כי אם החברה לא תצטמצם ותתייעל תוך כמה חודשים היא לא תהיה קיימת.

 

 

 

היום קיימו עובדי ארקיע אסיפת הסברה, בה השתתף גם יו"ר החברה, בשיחה עם העובדים הוא אמר כי בחודש שעבר או בחודש מאי היתה ירידה של 20 אלף נוסעים בטיסות הפנים ארציות ומדובר בהפסד הכנסה של 4 מיליון שקלים. "המצב הולך ומידרדר ואי אפשר להמשיך ככה כאילו כלום לא קרה. אם נמשיך ככה תוך מספר חודשים ארקיע לא תהיה קיימת".

 

אבי נקש על רקע מטוס ארקיע אבי נקש על רקע מטוס ארקיע

 

 

נקש הוסיף ואמר כי החברה נמצאת בבעיה קשה ויש לצמצם את מספר העובדים. "אני לא רוצה לשלוח אנשים הביתה. אבל אם רוצים להיות חברת ארקיע כמו שהיא היתה חלק מהאנשים צריכים למצוא את הדרך החוצה. אם אתם רוצים להמשיך כמו עכשיו, נפסיד כסף ותוך כמה חודשים לא נהיה בביזנס", אמר.

 

עליזה בלאיש, יו"ר ועד עובדי החברה פנתה לנקש בנוכחות העובדים ואמרה לו כי הסכמים יש לכבד ועל פי ההסכמים בנמל בן גוריון החברה אמורה להעסיק את עובדי ארקיע ולא עובדי חברת כח אדם. "יש הסכמים בדבר העברת עובדים משדה דב לנתב"ג ואנחנו לא נאפשר שעובדי ארקיע המסורים ישלמו את המחיר ויאבדו את הפרנסה שלהם בגלל החלטות אומללות של ההנהלה. אנחנו נילחם בגזירה ונאבק בכל האמצעים שעומדים לרשותנו".

 

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי אמר כי התנהגות ארקיע, העומד בראשה והבעלים שלה, רחוקה מלהיות של בני אדם. "יש פה אנשים עם משפחות, עם ילדים, משכנתאות. ככה לא מכבדים עובדים. אני לא רוצה שאף אחד מכם ישב בבית ויתחיל לדאוג. כשהחברה הייתה צריכה אתכם נתתם כתף, כשהיה צריך מלווה נתתם מלווה, כשהיה צריך להקפיא שכר – הקפאתם".

 

העובדים הרבים שהגיעו נשאו שלטים עליהם נכתב בין היתר: "אין ארקיע בלי עובדים, לא ניתן לכם לזרוק אותנו", "הנהלת ארקיע – הסכם יש לכבד", "לא הורסים משפחות – ארקיע זה הבית שלנו" ו"מטיסים אותנו הביתה – ארקיע תנחתו".

 

כזכור אתמול הכריז יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד על סכסוך עבודה דחוף בארקיע, בעצה אחת עם יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי. כוונת ארקיע לפטר עובדים נעשית באופן חד-צדדי ובניגוד מוחלט להסכם שחתמה החברה עם ההסתדרות ב-2013, לפיו כל עובדי ארקיע בשדה דב יועברו לנתב"ג מבלי לפגוע במשרתו של איש מהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x