$
בארץ

נכנס מחדש למשחק: אהוד ברק יודיע הערב על הקמת מפלגה חדשה בראשותו

ברק, שצירף לאחרונה לשורותיו את האלוף (במיל.) יאיר גולן, מתכוון להתמודד בבחירות בספטמבר; כן מצרף את היזם קובי ריכטר ואת יפעת ביטון מרשימת גשר; ברק צייץ הבוקר: "זוהי שעת ההכרעה"

צבי זרחיה 15:4326.06.19

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק צפוי להודיע הערב (ד') בשעה 18:00 על הקמתה של מפלגה חדשה בראשותו שתתמודד בבחירות לכנסת ה-22. ברק יכנס מסיבת עתונאים בעניין בבית סוקולוב בתל אביב.

 

 

 

ברק צירף לאחרונה לשורותיו את האלוף (במיל.) יאיר גולן שהוזכר כמי שעשוי היה להתמודד על ראשות מפלגת העבודה. באחרונה הוזכרה אפשרות לשיתוף פעולה עם יו"ר התנועה ציפי לבני, אך היא הבהירה לאחרונה שלא תתמודד בבחירות הקרובות. בנוסף הוא מצרף למפלגתו את איש העסקים והיזם קובי ריכטר, ששימש בעבר כיו"ר תנועת "דרכנו", ואת יפעת ביטון שהיתה במקום השני ברשימת גשר בראשות אורלי לוי.

 

במערכת הפוליטית מעריכים שברק מתכוון להקים גוש של מפלגות בראשותו שיכלול גם את מפלגת העבודה, שבעבר עמד בראשה, ומרצ. אם המהלך יתממש אזי מול נתניהו יתמודדו בגוש המרכז שמאל כחול לבן, מפלגתו של ברק והרשימה הערבית, בצד אביגדור ליברמן. מאידך, אם ברק לא ירוץ בראש גוש שיכלול את מפלגת העבודה ומרצ אזי הוא עלול לנגוס בקולותיה של המפלגה שבראשה עמד כמו גם בקולות של מפלגת כחול לבן. בכנסת מעריכים כי אחת הסיבות לתמיכה השקטה של גורמים בכחול לבן בביטול אפשרי של הבחירות לכנסת היא ההתמודדותו של ברק שעלולה להפחית מכוחה של כחול לבן.

 

אהוד ברק אהוד ברק צילום: עמית שעל

 

הבוקר צייץ ברק: "זוהי שעת ההכרעה. היום כל אחת ואחד מאיתנו חייב להכריע האם הוא בעד מדינה יהודית ציונית ודמוקרטית, ברוח הכרזת העצמאות וחזון נביאי ישראל, או חלילה חבר בוועד להצלת החשוד נתניהו על חשבון הבית השלישי. נדרש תיקון. עמוק ויסודי. יחד, עלינו לבצעו".

 

 

 

אתמול צייץ ברק כי "מי שייתן יד לביטול פיזור הכנסת יהפוך לשותף, הלכה למעשה, למעשה השחיתות מבית המדרש של נתניהו: שיעבוד המדינה, הממלכתיות והשיטה לתועלת אישית ולהישרדות אישית. מי שיתמוך בחרפה הזו להצלת נתניהו יגורש מהעיר".

 

יאיר גולן צייץ הבוקר כי "ממשלת ישראל וחברי כנסת נעדרי עמוד שדרה יצאו למבצע חילוץ להצלת ראש ממשלה החשוד במעשי שוחד והפרת אמונים. הבושה נעלמה. האחריות הציבורית לא קיימת והבית בסכנה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x