$
בארץ

רמ"י "שכחה" שומה של 34 מיליון שקל במכרז למחיר למשתכן

ל"כלכליסט" נודע כי במסגרת הגרלה של 600 יחידות דיור בראש העין, שכחו ברמ"י לדרוש שומה על שטחים מסחריים. כעת ברמ"י נדרשים לבחון את ביטול המכרז או לנסות לפתור את הבעיה בדרך אחרת

עמרי מילמן 12:0401.04.19

רמ"י שוקלת לוותר על שומה של 34 מיליון שקל שנשכחה במסגרת מכרז של מחיר למשתכן, כך נודע ל"כלכליסט". הגרלת מחיר למשתכן, שתוצאותיה אמורות להתפרסם בקרוב כוללת כ-600 יחידות דיור בראש העין. יחד עם אותן יחידות דיור ניתנו במכרז גם שטחים מסחריים, לגביהם שכחו ברמ"י לדרוש שומה של כ-34 מיליון שקל על הקרקע.

 

 

 

 

בנייה בראש העין (ארכיון) בנייה בראש העין (ארכיון) צילום: Eric Douri

 

ההרשמה נסגרה בסוף השבוע שעבר, והתוצאות אמורות היו להתפרסם במהלך החודש, כאשר השאיפה של משרדי האוצר הבינוי ורמ"י לפרסם אותן לפני הבחירות בשבוע הבא. על אותם שטחים הניתנים במסגרת מכרז נקבעת שומה אותה צריך לשלם הקבלן שזוכה במכרז לרמ"י. אותו קבלן שזוכה במכרז, נדרש לקבוע הנחה על הדירות במסגרת מחיר למשתכן, כאשר בין היתר הוא לוקח בחשבון את התשלום שהוא אמור לשלם על הקרקע המסחרית. כעת ברמ"י נדרשים לבחון את ביטול המכרז או לנסות לפתור את הבעיה בדרך אחרת.

 

ל"כלכליסט" נודע כי על הלשכה המשפטית של רמ"י מופעלים לחצים מצד גורמים שונים החוששים מביטול המכרז. ביטול מכרז משמעותו כי לא ניתן יהיה להוציא את ההגרלה הזו לפועל לפני הבחירות בשבוע הבא במידה וירצו לתקן את הנעשה במכרז או לחילופין לדחות אותו ולאפשר לנרשמים לדירות בראש העין להרשם למקומות אחרים - מה שגורר גם דחייה של לפחות כמה ימים, קריטיים כשהבחירות בפתח. רמ"י יושבת על המדוכה מאז שבוע שעבר, כאשר היום מתקיים דיון בוועדת המכרזים שאמורה להכריע בעניין.

 

משרד הבינוי הפנה לתגובה לרמ"י, ממנה וממשרד האוצר לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x