$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

הנהלת הפועלים אסרה על הוועד להשתמש במייל של הבנק למשלוח הודעות

המתיחות בין ועד העובדים להנהלה לקראת חידוש ההסכם הקיבוצי עם הבנק עולה מדרגה. ל"כלכליסט" הגיע מכתב ששלחה מנהלת אגף משאבי האנוש של הבנק לוועד ובו נכתב: "אין להשתמש במערכות הבנק לשלוח הודעות בתפוצה רחבה לעובדים"

רחלי בינדמן 09:1919.02.19

המתיחות בין ועד עובדי בנק הפועלים להנהלת הבנק בראשות אריק פינטו מסלים. זאת לקראת ישיבת הוועד שתתקיים מחר. לידי "כלכליסט" הגיע מכתב ששלחה ויקי לוי, מנהלת אגף משאבי אנוש בבנק לוועד העובדים שבו היא מודיעה כי לא תאפשר לוועד להשתמש במערכות הבנק לצרכי תעמולת הוועד.

 

 

 

"הובא לידיעתנו כי בכוונת חברי ועד להשתמש במערכות בנק הפועלים על מנת לשלוח הודעות שונות בתפוצה רחבה תוך שימוש במייל של הבנק". כותבת לוי. "מערכות התקשורת של בנק הפועלים לרבות המייל והפורטל מיועדות לשימוש מקצועי שוטף של הבנק בלבד" היא מסבירה. "אין להשתמש במערכות הבנק לרבות המייל על מנת לשלוח הודעות בתפוצה רחבה לעובדים. ככל שהועד מעוניין לשלוח הודעות בשם הוועד כולו לציבור העובדים אנו דורשים כי משלוח הודעות אלו באמצעות מערכות הבנק יתואמו מראש עם ההנהלה" היא קובעת. הועד בתגובה שמתמודד עם מחלוקות בתוך הבית וטענות קשות כנגד היו"ר הנוכחי הפורש יוסי גל על שיתוף פעולה מצידו עם ההנהלה, הגיב למכתב באמירות פנים ארגוניות לפיהן "ההנהלה לא רוצה שהעובדים ידעו את האמת".

 

סניף בנק הפועלים סניף בנק הפועלים

 

במשך שנים ארוכות שררה מערכת יחסים מצוינת בין ועד העובדים המאגד מעל 7,000 עובדי הבנק לבין ההנהלה שבראשה עומד אריק פינטו שבעבר היה בעצמו יו"ר הוועד. אלא שבחודשים האחרונים מתחיל להיווצר קרע בין הצדדים על רקע דרישות מפליגות שמציבים חלק מחברי הוועד בטענה כי הופלו לרעה מול עובדי הבנקים האחרים.

 

"כלכליסט" חשף לראשונה כי הוועד שכר את יוסי קוצ'יק לשמש להם יועץ וכי בין הדרישות של העובדים במסגרת המו"מ שטרם החל ברצינות להסכם קיבוצי חדש נדרשת תוספת שכר של 2,500 שקל לעובד, הכפלת דמי ההבראה והגדלת הפרשות פנסיוניות. זאת בתקופה שפועלים דווקא רוצה להמשיך במאמצי ההתייעלות ולאחר שאף הודיע לוועד על כוונתו להסיט 150-100 יועצים פיננסים לתפקידים אחרים בבנק בדגש על יועצי משכנתאות – תחום שהבנק רואה בו יעד אסטרטגי לצמיחה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x