שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עובדי בזק: נשבות בעוד שבועיים - על רקע העברת השליטה

הוועד דורש כי ינוהל עמו מו"מ בכל הנוגע להעברת השליטה, לצורך חתימה על הסכם קיבוצי; כמו כן מוחים העובדים על ההחלטה הרגולטורית, שאותה הם מגדירים כ"חד צדדית", לאפשר לעובדי קבלן להפעיל את ציוד המיתוג

עומר כביר 14:3023.01.19

ועד עובדי בזק מאיים להשבית את החברה החל מה-5 בפברואר, לאחר שאתמול אישרה ההסתדרות סכסוך עבודה בחברה. זאת, על רקע העברת השליטה הצפויה בחברה וחשש העובדים שהמהלך יפגע בזכויותיהם, וכן בעקבות הרחבת ההעסקה של עובדי קבלן.

 

 

 

בהודעה בנושא שהועברה להנהלת החברה נמסר שלשביתה המתוכננת יש שני מניעים. הראשון, כוונת החברה להעביר את השליטה בה. "זה דבר שיש לו השלכות על ציבור העובדים", נכתב. "נציגות העובדים דורשת כי ינוהל עמה מו"מ בכל הנוגע להעברת השליטה, לצורך חתימה על הסכם קיבוצי במסגרתו תשמרנה מלוא זכויות העובדים לרבות ביטחונם התעסוקתי, האיתנות הפיננסית, ותגמול העובדים לרבות שיתופם בפירות הקנייה והמכירה ועיגון נושאים שונים המצריכים הסדרה".

 

עובדי בזק (ארכיון) עובדי בזק (ארכיון) צילום: אביב גוטר

 

 

 

כן מוחים העובדים על החלטה רגולטורית, שאותה הם מגדירים כ"חד צדדית", לאפשר לעובדי קבלן להפעיל את ציוד המיתוג של החברה ולבצע פעולות שעד עתה בוצעו בבלעדיות על ידי עובדים מן השורה. "להחלטה זו השלכה על ביטחונם התעסוקתי של העובדים והיא עלולה לגרום לפיטורים", הם מתריעים.

 

מבזק נמסר בתגובה: "הנהלת בזק תעשה כל מה שניתן על מנת שפיתוח תשתיות התקשורת והשירות ללקוחות בכל אזורי הארץ יימשך כסדרו. עם זאת, הרגולציה הפוגענית והחד צדדית המופעלת כלפי החברה ולקוחותיה, מגבירה את חששם של העובדים בהקשר וזה בהחלט מובן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x