שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

גפני עושה דווקא: יצביע על הוועדה ליציבות פיננסית

יו"ר ועדת הכספים יעלה מחר את הצעת החוק להצבעה חרף התנגדות משרדי האוצר והמשפטים

צבי זרחיה 22:1913.11.18

למרות התנגדות משרדי המשפטים והאוצר, בוועדת הכספים צפויים להצביע מחר בבוקר על הצעת החוק להקמת ועדה ליציבות פיננסית, כך אמר היום יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני ל"כלכליסט".

 

לפי החוק שהגיש שר האוצר משה כחלון ואושר בקריאה הראשונה בינואר 2017, בוועדה יהיו חברים משרדי ראש הממשלה, האוצר והרגולטורים הכלכליים בראשות נגיד בנק ישראל.

 

בהסכמת הנגידה היוצאת קרנית פלוג גובש בוועדת הכספים באחרונה נוסח חדש של הסעיף השנוי במחלוקת בין הח"כים למשרדי האוצר והמשפטים, העוסק בדיווח של שר האוצר ליו"ר ועדת הכספים במקרה של חשש למשבר פיננסי. לפי הנוסח, "מצאה הוועדה ליציבות פיננסית כי קיים סיכון מערכתי ויהיה צורך לנקוט אמצעים הכרוכים בשימוש בכספי ציבור, תדווח על כך לרה"מ ולשר האוצר. אם שר האוצר סבר שהדבר נחוץ, רשאי הוא לעדכן את יו"ר ועדת הכספים ולהודיע ליו"ר הוועדה ליציבות פיננסית כי מסר עדכון".

 

משה גפני משה גפני צילום: אלכס קולומויסקי

משרדי האוצר והמשפטים מתנגדים למסירת הדיווח ליו"ר ועדת הכספים לפני שנמסר דיווח לממשלה. במשרדים גם דרשו שלפני מסירת הדיווח ליו"ר ועדת הכספים ייוועץ שר האוצר עם הנגיד, וכי אם יתנגד הנגיד למסירת הדיווח משר האוצר ליו"ר ועדת הכספים, לא יימסר דיווח כזה.

 

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אומר כי בוועדה מבקשים לאשר את החוק כ"מתנת פרידה" לפלוג, שסיימה היום את כהונתה. ח"כ מיקי לוי: "הוועדה היתה חשובה לנגידה. זה הישג גדול שלה".

 

ממשרד המשפטים לא נמסרה תגובה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x