$
בארץ

טליה איינהורן תוכל להתמנות לוועדת גולדברג: בנה התפטר מתפקיד יועץ של ליברמן

אתמול נבחרו משה טרי ופרופ' איינהורן כמועמדים לוועדה לאישור מינויים בכירים, ביניהם הרמטכ"ל הבא. ישראל איינהורן שימש עד כה כיועץ שר הביטחון לענייני דעת קהל ומדיה דיגיטלית והדבר היה עשוי לחבל במועמדות אמו

אדריאן פילוט 16:5103.10.18

ישראל איינהורן, בנה של פרופ' טליה איינהורן, הודיע היום (ד') לשר הביטחון אביגדור ליברמן, כי הוא מתפטר מתפקידו, כיועץ בכיר לענייני דעת קהל ומדיה דיגיטלית, כדי לאפשר לאמו להתמנות לוועדת גולדברג לאישור מינויים בכירים בשירות המדינה. ליברמן אמר לאיינהורן כי הוא מקבל את החלטתו "בצער" אך בהבנה.

 

 

 

 

אתמול פורסם כי השר יריב לוין בחר בשני מועמדים חדשים לוועדה בעקבות התפטרותם של איריס שטרק ויעקב נגל. השניים הם פרופ' איינהורן ומשה טרי.

 

 

מימין: משה טרי וטליה איינהורן מימין: משה טרי וטליה איינהורן צילום: http://www.ariel.ac.il, מיכאל קרמר

 

הוועדה אמורה לבחון בין השאר את המועמד לתפקיד הרמטכ"ל הבא. בנוסף, ליברמן כבר חשף כי הוא כבר "בחר במועמד". לפיכך, המשך העסקתו של איינהורן על יד ליברמן, עלול היה לחבל במועמדותה של אמו לוועדה, שמינויה כנציגת ציבור כפוף לאישור ממשלה.

 

הוועדה אמורה עפ"י החוק "להבטיח את טוהר המידות במינויים הבכירים, ולבחון שמא דבקו פגם או דופי כלשהם במינויים" של 7 התפקידים החשובים במדינה: הרמטכ"ל, מפכ"ל המשטרה, ראש המוסד, ראש השב"כ, נציב בתי הסוהר, נגיד בנק ישראל והמשנה לנגיד בנק ישראל.

 

איינהורן, היא פרופסור למשפטים במחלקה לכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת אריאל ומבקרת עמית מחקר בכיר בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x