שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ועדת השרים אישרה את הצעת החוק לקנוס באלפי שקלים צרכני זנות

עפ"י הצעת החוק, על צרכני הזנות יוטלו קנסות של בין 1,500 ל-3,000 שקל. בנוסף, ביהמ"ש יוכל להגדיל את גובה הקנס עד ל-75,300 שקל

צבי זרחיה 13:1005.08.18

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') את החוק של שרת המשפטים איילת שקד למאבק בזנות ולהטלת קנסות על צרכני הזנות. גובה הקנס: 3,000-1,500 שקל. לפני כן אישרה הממשלה את הצעת שקד להקמת צוות יישום של המלצות הוועדה לצמצום תופעת הזנות, בראשות מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור.

 

 

 

על פי הצעת החוק, הקנס שיוטל על צריכת זנות יהיה בגובה של 1,500 שקל. עבירה חוזרת בתוך 3 שנים מהעבירה הראשונה תוביל לקנס  של 3,000 שקל. מי שקיבל את הקנס יוכל לשלם, להגיש בקשת ביטול או להגיש בקשה להישפט. ככל שבית המשפט יחליט שהעבירה אכן נעברה, הוא יהא רשאי להגדיל את גובה הקנס עד לסכום של 75,300 שקל.

 

 

 צילום: מיכאל שטינדל

 

הצעת החוק תחול על צריכת זנות מבגירים. צריכת זנות מקטינים כבר מוגדרת בחוק כעבירה פלילית. שרת המשפטים בהסכמת שר הרווחה תוכל לקבוע אמצעי חלופי במקום קנס, כמו שילוב בסדנה טיפולית-חינוכית למניעת צריכת זנות. ההצעה תחול כהוראת שעה למשך 5 שנים, ותלווה במחקר אשר יבחן את השפעתו, את האופן בו נאכפת העבירה, וצעדים נוספים.

 

שקד הבהירה כי הצעת החוק מבחינתה אינה הדבר העיקרי בטיפול בזנות. היא תהווה חלק מהחלטת ממשלה רחבה שתחילתה בהקמת צוות היישום היום. מדובר בתוכנית משותפת למשרדי המשפטים, הרווחה, החינוך והבריאות. התכנית תטפל בשני נושאים עיקריים: הרחבת המענים הטיפוליים והבריאותיים הניתנים לעוסקים בזנות ולצרכני הזנות והעלאת המודעות הציבורית למאפיינים, לגורמי הסיכון ולנזקים הכרוכים בתעשיית הזנות.

 

שקד: "הממשלה מעבירה היום מסר ברור לצורכי שירותי זנות: סחר בנשים וצריכת זנות הם פסולים מכל וכל. הטיפול בזנות צריך להיות רחב הרבה יותר – ובכך נטפל בחודשים הקרובים.

 

יו"ר הועדה לביקורת המדינה, ח"כ שלי יחימוביץ', בירכה את הממשלה על אישור החוק: "מדובר בנקודת ציון היסטורית המסמנת את תחילת הסוף של עידן שבו נשים היו אביזר שאפשר לסחור בו, תוך פגיעה קשה בחירותן, בגופן ובנפשן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x