$
בארץ

דיווח שוטף

אלפים ברחבי הארץ מוחים נגד חוק הפונדקאות והאפליה; 3 נעצרו בירושלים ושוחררו לאחר מספר שעות

כאלף מפגינים בת"א חסמו הבוקר את צומת עזריאלי וצעדו לכיוון נתיבי איילון כשהם צועקים: "שיווין לכולם. צדק חברתי. הממשלה מפלה ציבור שלם שרק רוצה לחיות בכבוד". הפגנות נוספות מתקיימות בכיכר פריז בירושלים, בבאר שבע בחיפה ובמקומות נוספים ברחבי הארץ

כתבי כלכליסט 14:0322.07.18

אלפים מפגינים מהבוקר (א') בתל אביב, בירושלים, בחיפה, בבאר שבע ובמקומות נוספים ברחבי הארץ, במחאה נגד חוק הפונדקאות ונגד אפליה שמקיימת קהילת הלהט"ב.

 

בתל אביב, חסמו כאלף מפגינים את נתיבי איילון לכיוון דרום במחלף השלום. קודם לכן נחסם גם צומת עזריאלי בת"א, כאשר המפגינים צועקים: "'שיווין לכולם. צדק חברתי. הממשלה מפלה ציבור שלם שרק רוצה לחיות בכבוד"'. הערב בשעה 20:30 תתקיים בכיכר רבין בת"א הפגנת מחאה גדולה.

 

 

 

 


 

 

 

נתבי איילון כשנחסמו ע"י המפגינים נתבי איילון כשנחסמו ע"י המפגינים

 

הפגנות מתקיימות כאמרו במקומות נוספים בארץ: ברחוב העצמאות בחיפה, בצומת קניון הנגב בבאר שבע, בצומת כרמיאל ומול בית ראש הממשלה בירושלים. למעלה מ-200 חברות שונות הביעו תמיכה בעובדיהן חברי הקהילה הגאה והודיעו כי לא יפגעו בשכרם אם ישבתו מחר בעקבות אי השוויון נגד הקהילה.

 

בכיכר פריז בירושלים מפגינים כ-250 בני אדם, סמוך למעון ראש הממשלה בנימין נתניהו וחוסמים את הכביש. המפגינים נושאים דגלי גאווה לצד דגלי ישראל וצועקים "נתניהו הומופוב". המשטרה עצרה שלושה מפגינים בכיכר פריז ששוחררו לאחר מספר שעות. התנועה בכיכר חודשה לאחר שנחסמה בבוקר ע"י המפגינים. 

בחיפה התאספו כ-200 מפגינים סמוך לקריית הממשלה ברחוב העצמאות. 

 

עשרות מפגינים חסמו לזמן קצר את שדרות יצחק רגר בבאר שבע, ציר התנועה המרכזי בעיר.

 

בכיכר רבין בעיר תהיה ב-20:30 בערב הפגנת מחאה גדולה.

 

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק השתתף בהפגנה בשדרות רוטשילד בתל אביב ואמר: "החלטתי לשבות היום ובאתי הנה בשביל להזדהות עם הלהט"בים". ברק התייחס גם לקריאות לסרב לשרת בצבא בעקבות האפלייה ואמר: "הכוח של הלהטב"ים במאבק יהיה גדול יותר אם למרות הפגיעה והעלבון הם כן ישרתו וכן יבואו, ומעמדת העליונות המוסרית של מי שמשרת ומקריב הם ידרשו את שינוי החוק והדפוס הזה של התנהגות הממשלה, שהוא באמת הזוי".

 

צומת עזריאלי החסום צומת עזריאלי החסום צילום: אדם קפלן

   

 

צומת עזריאלי צומת עזריאלי צילום: אדם קפלן

 

 

 צילום: אדם קפלן

 

 

החסימה בנתיבי איילון בצומת השלום החסימה בנתיבי איילון בצומת השלום צילום: אדם קפלן

 

ההפגנה בשדרות רוטשילד בת"א ההפגנה בשדרות רוטשילד בת"א צילום: אדם קפלן

 

 

מחאת הקהילה הלהט"בית הבוקר בכיכר פריז בירושלים מחאת הקהילה הלהט"בית הבוקר בכיכר פריז בירושלים צילום: אוהד צויגנברג

 

 

אפליקציית "סלופארק" המספקת חניה מהנייד בפריסה ארצית, תומכת במאבק לשיוויון ותורמת שעות חניה עבור כל מי שיגיע לתמוך בקהילה ביום ראשון הקרוב. כל מי שיגיע לתל אביב ביום ראשון, תאריך 22.7, יקבל 20 שקלים מתנה מסלופארק לחניה בכחול לבן וחניונים ברחבי ת"א החל משעה 08:00 בבוקר עד 00:00. בהזנת קוד Cello20.

 

המצטרפת הטרייה למחאה היא החברה הציבורית הגדולה בעולם, אפל: "אחת המתנות הגדולות של ישראל היא היצירתיות, גיוון וכשרון לכל תושביה. לצערנו, החקיקה האחרונה בכנסת חותרת תחת ערכים אלו. אפל תמיד תשמור על ערכיה של הגינות כבוד הדדי ועצמי. אנחנו עומדים לצד כל העובדים המבקשים שוויון בפני החוק".

 

 

 צילום: מוטי קמחי

 

 

לרשימה המלאה של החברות שיאפשרו לעובדיהן להיעדר מחר לחצו כאן

 

"עבר על הקהילה הגאה שבוע קשה", אומרת יו"ר האגודה למען הלהט"ב, חן אריאלי. "טרנסית כמעט נרצחה, עוד חקיקה נגדנו בכנסת, עוד סחבת משפטית בבג"ץ במקום לקבל החלטות. החלטנו להוריד את הכפפות. כשהודענו על שביתה יזומה לא תיארנו לעצמנו את גודל התמיכה שנקבל מכלל הציבור בישראל. היום כולם מבינים - לפגוע בקהילה הלה"טבית זה לפגוע בכל הציבור הישראלי. המאבק הזה הוא על המדינה שלנו".

  

חלק מהחברות אף הודיעו כי יעניקו מענק כספי של עשרות אלפי שקלים לעובדיהן, אם אלה יעברו הליך פונדקאות בחו"ל. בין האחרונות ניתן למנות את מלנוקס, מיקרוסופט, טבע, מימון ישיר, סינגולריטים וטבע. 

 

 

מפגינים מול קריית הממשלה בתל אביב נגד הכוונה לא לאפשר לזוגות להט"בים נגישות לחוק הפונדקאות מפגינים מול קריית הממשלה בתל אביב נגד הכוונה לא לאפשר לזוגות להט"בים נגישות לחוק הפונדקאות צילום: טל שחר

 

 

המחאה התעוררה בעקבות הזיגזוג של נתניהו וההחלטה שלא לתמוך בתיקון חוק הפונדקאות כך שיחול גם על אבות יחדנים (כדרך להמנע מהצורך להתייחס לזוגות חד מיניים בחקיקה) והביא לתמיכה חסרת תקדים של חברות וארגונים בדרישה לשוויון.

 

בתוך כך, אתמול הגיעה מחאת הפונדקאות עד לטיים סקוור בניו יורק. עשרות ישראלים המתגוררים בעיר הגיעו הבוקר לכיכר כדי להביע תמיכה בקהילה במאבקה לשוויון זכויות ובמחאה על החוק שאושר בכנסת.

 

המחאה מגיעה לטיים סקוור המחאה מגיעה לטיים סקוור

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x