$
בארץ

המאבק לשוויון זכויות הלהט"ב: ההסתדרות והחברות הגדולות במשק מצטרפות

בנק לאומי, בי"ח איכילוב, שופרסל, בזק, יבמ, פייסבוק, תנובה, אסם וחברות וגופים נוספים הצטרפו למאבק, ויאפשרו לעובדים לשבות ביום ראשון; יו"ר ההסתדרות הוציא חוזר לכל הוועדים הקורא להם לאפשר לעובדים המשתייכים לקהילת הלהט"ב לקחת חלק במחאה מבלי לפגוע בזכויותיהם

עמרי מילמן וצבי זרחיה 16:1319.07.18

חברות וגופים רבים במשק הודיעו לאורך כל היום על הצטרפותם למאבק של קהילת הלהט"ב בחוק הפונדקאות המפלה זוגות חד-מיניים, שעבר בכנסת. רוב החברות והגופים יאפשרו לעובדים מקהילת הלהט"ב לשבות ביום ראשון - מבלי ששכרם ייפגע - בין השאר כדי שיוכלו להשתתף באירועי המחאה המתוכננים. 

 

סיעת יש עתיד יוזמת כינוס פגרה מיוחד בהשתתפות ראש הממשלה בעקבות אפליית הקהילה הלהט"בית בחוק הפונדקאות.  יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד אמר כי : "בישראל 2018 זה בלתי מתקבל על הדעת שיחוקקו חוק המפלה קהילה שלמה. עוד לא מאוחר, אפשר לתקן את חוק הפונדקאות כך שיכלול גם אבות"

 

צעירי מפלגת העבודה פנו לשרים: אפשרו לעובדי המשרדים הממשלתיים לשבות ביום ראשון. במכתב ששלחו חברי המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה נכתב:

"חברי המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה מאמינים כי כל אדם נברא בצלם אלוהים וכי הזכות לשוויון זכויות אינה דבר הנתון להחלטת ממשלה כזו או אחרת, אלא זכות בסיסית לכל אדם באשר הוא אדם. אנו מביעים מורת רוחנו מאישור חוק זה, וקוראים לך לאפשר לכלל עובדי המשרד הממשלתי בראשו אתה עומד הזכות לשבות ולא להגיע לעבודה ביום ראשון הקרוב במסגרת שביתת המחאה של הקהילה הגאה".

 

חברת אל על הודיעה כי "החברה תומכת ומחבקת את אנשי קהילת הלהט"ב בפעילותם למען שיוויון מלא בכל תחומי החיים. נעשה ככל שידנו משגת לאפשר לאנשינו לקחת חלק במחאה ביום ראשון הקרוב, תוך התחשבות בלוח הטיסות הגדוש של אל על בשיא עונת הקיץ ומבלי לפגוע חלילה בקהל לקוחותינו".

 

גם טבע הודיעה לעובדיה כי תתמוך במאבק לשוויון זכויות הלהט"ב. סמנכ"לית משאבי האנוש אורלי פסקל מסרה כי "הנהלת טבע מבקשת גם ביום זה לעמוד לצדם של העובדים שלנו מקרב הקהילה הגאה במאבקם לשוויון זכויות מלא".לדבריה, "טבע תתמוך בזכותם של עובדיה מקרב הקהילה הגאה ליטול חלק בצעדי המחאה, ומאפשרת למשתתפים במפגן התמיכה ביום ראשון הקרוב לדווח ביום זה 4 שעות "תרומה לקהילה" (שעות בתשלום מלא). בנוסף, טבע תמשיך ותעמיד מענק כספי לרשות עובדיה מהקהילה הגאה שמבקשים להביא ילדים לעולם באמצעות הליך של פונדקאות, על ידי עמותת "טבע מכל הלב".

  

מוקדם יותר היום הודיעו חברות גדולות נוספות במשק על הצטרפותן למאבק ותמיכה בעובדיהם שיבחרו לשבות ביום ראשון, בהן IBM, ebay ומשרד עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן, שהצטרפו לעשרות חברות שהודיעו על תמיכתן אתמול (ד').

 

גם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן פרסם חוזר לעובדי ההסתדרות בו הוא מאשר לעובדים הלהט"בים בארגון לקחת חלק במחאה המתוכננת ביום ראשון.

 

צעדת מחאה של קהילת הלהט"ב בעקבות חוק הפונדקאות מול בית רה"מ צעדת מחאה של קהילת הלהט"ב בעקבות חוק הפונדקאות מול בית רה"מ צילום: אלכס קולומויסקי

 

בנוסף הוציא ניסנקורן חוזר לכלל הוועדים ברחבי הארץ בו הוא קרא לוועדים ולהנהלות לאפשר לעובדים, המשתייכים לקהילת הלהט"ב, לקחת חלק במחאה מבלי לפגוע בזכויותיהם.

 

הסתדרות העובדים הודיעה כי "המאבק למען שוויון זכויות של קהילת הלהט"ב הוא מאבק חשוב על פניה של החברה הישראלית. בתור התנועה החברתית הגדולה והמשפיעה בארץ, ההסתדרות מתנגדת לכל סוג של אפליה".

 

בהמשך לחוזר שהוציא ניסנקורן, ראשי ועדים בחברות ובגופים רבים הודיעו כי יפעלו לסיכום מול ההנהלות על מנת לאפשר לעובדים, המשתייכים לקהילת הלהט"ב, להיעדר מהעבודה ולקחת חלק בצעדי המחאה ביום א', ללא פגיעה בזכויותיהם. בין ראשי הוועדים שהגיעו לסיכום מול ההנהלות: יו"ר ועד העובדים בקק"ל ישראל גולדשטיין, יו"ר ארגון עובדי תנובה אחיאב שמחי, יו"ר ועד עובדי פרטנר קרן אופק, יו"ר ועד עובדי פלאפון ברק לוי ונוספים.

 

המחאה על האפליה כנגד קהילת הלהט"ב התעוררה על רקע אישור חוק הפונדקאות בכנסת שאוסר על הומוסקסואלים (או גברים יחידנים) לבצע הליך פונקאות בארץ. האגודה למען הלטה"ב בישראל הודיעה אתמול על השביתה ביום ראשון כמחאה על האפליה בכללותה והפגיעה בזכויות חברי הקהילה.

 

מנעמ"ת נמסר שהיו"ר גליה וולוך מברכת את יו"ר ההסתדרות ניסנקורן על קריאתו לאפשר לעובדים לשבות: "חברי הקהילה יקרים לליבנו. גם בנעמ"ת נתמוך ונכבד כל עובד שיבחר לממש את זכותו הטבעית ולהביע מחאתו ביום ראשון".

 

חברת בזק מסרה כי "כחברת התקשורת הגדולה והמובילה בישראל, עם לקוחות ועובדים מכל צבעי הקשת והמרקם החברתי בארץ, אנחנו בבזק תומכים במאבק של כלל אזרחי המדינה לשיוויון זכויות וכנגד האפליה בחוק הפונדקאות. אנו נאפשר לעובדים מהקהילה הלהט״בית לשבות ביום ראשון כאות הזדהות. נאחל לכולנו סופ״ש של שיוויון וקבלת האחר והשונה".

 

יו"ר ארגון עובדי מקורות, אילן הללי: "ארגון עובדי מקורות שותף למאבקה של הקהילה הגאה לשיוויון זכויות ומתנגד לכל אפליה של מגזר באשר הוא. אנו תומכים ומחזקים את הקהילה ונאפשר לכל עובד/ת המעוניין בכך לקחת חלק פעיל במחאה". יו״ר הארגון פועל מול הנהלת החברה להכרה ביום זה כיום עבודה לעובדים שיעדרו בשל היותם שותפים למחאה.

חברי הקואליציה בתמונת סלפי במליאת הכנסת לאחר אישור חוק הלאום. האישור של חוק הפונדקאות הצית את המחאה חברי הקואליציה בתמונת סלפי במליאת הכנסת לאחר אישור חוק הלאום. האישור של חוק הפונדקאות הצית את המחאה צילום: עמית שאבי

 

 

חברת הגיימינג הבינלאומית פלייטיקה הודיעה כי היא "מאמינה בזכות הבסיסית של כל אדם באשר הוא להיות הורה ולהקים משפחה בישראל" וגם היא תאפשר לעובדים שיבחרו להפגין לשבות ביום א'.

 

ועד העובדים בקבוצת סלקום הודיע כי יעניק 45 אלף שקל לעובדיהם הנדרשים לעשות הליך פונדקאות בחו"ל. יו"ר הועד מיה יניב מסרה כי "עד שהאור והצדק ינצחו ויגרשו את החשיכה, אנחנו שמחים לסייע לעובדים המסורים שלנו ולהקל עליהם ולו במעט את הקושי הכלכלי והנפשי שנוצר בעקבות אותה אפליה נגד הקהילה הלהט"בית. לכל אדם וללא קשר לנטייתו המינית יש הזכות הבסיסית להיות הורה ואנחנו כאן בשביל לתמוך, לסייע ולעזור ככל האפשר".

 

קבוצת פוקס מסרה: "כחברה שחרטה על דגלה מאז הקמתה את שיווין ההזדמנויות ללא הבדל גזע, דת ומין, אנו מאמינים בזכות הבסיסית להיות הורה ותומכים בכל העובדים אשר יבחרו לקחת חלק במאבק של הקהילה הלהט"בית ביום ראשון הקרוב. ההשתתפות בתיאום עם המנהלים הישירים בכל חברה. שעות היעדרות של העובד לא יירדו לו כימי חופשה".

 

קבוצת זארה מסרה: "גיוון, שוויון, וכבוד הם חלק מרכזי בדנ״א של זארה. ולכן זארה ישראל תאפשר לכל מי שירצה לקחת חלק ביום ראשון".

 

  

משה חוגג, מנהל קרן ההון סיכון סינגולריטים: "חוק הפונדקאות בניסוחו הנוכחי לא יכול להיות חוקי במדינה חופשית. ההחלטה של מיקרוסופט לתת מענק לעובדים אשר יחליטו להקים משפחה באמצעות הליך פונדקאות היא מבורכת ומעוררת השראה". לדבריו, גם הם יעניקו לעובדים שיכנסו להליך פונדקאות 60 אלף שקל.

 

לדברי חוגג, "מהלכים פרטיים עצמאיים, מבורכים וחשובים ככל שיהיו, אינם אלא פלסטר, הפיתרון האמיתי חייב להיות ברמת המדינה, ועל כן סינגולריטים תשבות ביום ראשון ונפגין למען חופש ושיווין. נשמח גם לעזור במימון תביעת בג"צ בנושא. סינגולריטים לא תעבוד בכלל ביום ראשון וחלק מהחברות שלנו ישבתו לחצי שעה בה ישתתפו בהפגנה".

 

במשרד עורכי הדין שבלת, הרביעי בגודלו בישראל, הודיעו לעובדי המשרד שמי שמעוניין להביע תמיכה במחאת הקהילה הגאה יוכל להיעדר ביום ראשון מהעבודה מבלי שינוכה יום חופש. גם חברת טאואר ג'אז המונה 1600 עובדים בישראל, הודיעה לעובדיה כי "אנו בטאואר-ג'אז דוגלים מאז ומתמיד בשוויון זכויות והזדמנויות לכולם, ללא קשר למגדר, מגזר, נטייה מינית, גיל או מצב משפחתי. אנו מצרים על כך שנוסח חוק הפונדקאות הנוכחי מחריג את קהילת הלהט"בים ומקווים שבמהרה יגיע היום בו יתאפשר שיוויון אמיתי לכלל האזרחים. לפיכך, עובדים שיבחרו להשתתף בהפגנה המתוכננת להתקיים בשבוע הבא – יוכלו לעשות כך ללא חיוב יום חופש, בתיאום עם המנהל. בנוסף לכך, עובדים אשר החוק הנוכחי משפיע עליהם באופן אישי מוזמנים להגיע לסמנכ"לית משאבי אנוש, על מנת לבחון אפשרויות תמיכה נוספות".

 

חברת מוטורלה סולושנס ישראל המעסיקה כ-1000 עובדים הודיעה כי תאפשר לעובדיה, חברי הקהילה, יום חופש ללא תשלום ביום ראשון הקרוב אם ירצו להשתתף בהפגנה וכן הכריזה על הענקת חופשה מיוחדת לכל עובד שמתחיל תהליך פונדקאות, לחברי הקהילה הגאה ובכלל. חברת פרומרקט הודיעה לעובדיה מקהילת הלהט"ב כי היא תומכת ומצטרפת למאבק על חוק הפונדקאות ועובדיה הלהטב"ים יוכלו לשבות ביום ראשון.

 

משופרסל נמסר: "מי מעובדינו שירצה לצאת להפגנה יוכל לעשות זאת מבלי שיחויב וזאת על פי תיאום עם המנהלים בשטח".

 

יו״ר ארגון וועד עובדי בנק לאומי מירי רובינו מסרה “ארגון עובדי לאומי מאמין בשוויון לכל בני האדם באשר הם. הזכות להורות, הזכות לביטחון אישי ולהגנה מאפליה הן זכויות יסוד עבור כולנו. אנו כארגון עובדים תומכים בזכותם של עובדינו חברי הקהילה הלהט"בית למחות על אי הצדק וחוסר השוויון המונע מהם את הזכות הבסיסית והאנושית להקים משפחה. על אף שיום א' הקרוב אינו יום פעילות אנו תומכים במאבקם ועומדים לצידם של עובדינו חברי הקהילה הלהט"בית”.

 

בהמלצת נשיא להב, עו"ד רועי כהן, האסיפה הכללית של להב (לשכת העצמאים המאגדת 51 ארגונים ולמעלה מ-200 אלף עצמאים) החליטה להביע סולידריות ותמיכה במאבק לשוויון במדינת ישראל ולאפשר גם לאבות לבצע הליך של פונדקאות. מלא.

 

גם לשכת עורכי הדין הודיעה כי היא תומכת במאבק הקהילה הגאה לשיוויון זכויות מלא ולהכרה בזכותם השווה להורות: "הנוסח העדכני של חוק הפונדקאות כפי שעבר בכנסת מחריג ופוגע בזכותם של חלק מחברי הקהילה לחיי משפחה".

 

רשימת החברות והגופים שתומכים במאבק נגד חוק הפונדקאות:

 

הייטק וטכנולוגיה:

מיקרוסופט

לוג׳יק

נטורל אינטליג׳נס

סייבריזן

נובוקיור

קלטורה

ריסקיפייד

מכלול

גוגל

גיקטיים

סרוויספריינד

אייסטור

פיפל

זאפ גרופ

סימילארווב

גונג

סולוטו

IBM

מטריקס

מלנוקס

מינט מדיה

רדוקסיו

מדלן

קלאודזון

אופטימל+

זירה

888

סאפ

סנטינלוואן

ווקאטיב

אאוטבריין

סופטוויל

יוטפו

טאוואר ג׳ז

Trax

Wiser

Ironsource

איביי

וריפון

אלברט ai

Ohsnap

Fiverrr

Wibbitz

AeroCRS

ThetaRay

Oracle Israel

Dragontails

Paypal

סינגולריטים קרן הון סיכון

Playtika

Gett

פייסבוק

סיימוטיב 

 

חברות וגופים נוספים:

סודה סטרים

טבע

תנובה

דיזנגוף סנטר

אסם

קבוצת אקטיבייטד

כצט

שופרסל

כמיפל

אל על

קבוצת הדקה ה-90

קבוצת לפידות מדיקל

סופר פארם

סיימוטיב

רשת המלונות פרימה

נטפים

זארה

קרן רש"י

3 מקלות - הפקת אירועים

אלן קאר

ישראל חופשית

פרוקטר אנד גמבל

האוניברסיטה העברית

צ'מפיון מוטורס

סער הוצאת ספרים

Medical vet - דיזנגוף סנטר

נוברטיס

מועדון הפורום ב״ש

בילד

אופטיקנה 

 

תקשורת:

ערב טוב עם גיא פינס

Yes

ענני תקשורת

בזק

רשת 13

פרטנר

פלאפון

AT&T

קשת

סלקום

הוט

כאן

כל העיתונים ואתרי החדשות (לרבות קבוצת ידיעות אחרונות)

 

משרדי עורכי דין:

אוסנת נוה ושות

גורניצקי

אפשטיין רוזנבלום מעוז

שיינפלד

הרצוג פוקס נאמן

בועז בן צור ושות

י.ד הופמן משרד עו״ד ומגשר

משרדו של עו״ד חגי קלעי

משרדה של עו״ד ויקטוריה גלפנד

גיל מזרחי נמרוד

קלעי רוזן ושות׳

טולצ'ינסקי, שטרן, מרציאנו, כהן לויצקי ושות'

ארדינסט בן נתן, טולידאנו ושות'

משרד עורכי הדין נחושתן יוגב

משרד עורכי הדין מ.פירון ושות'

פישר בכר

ש.הורוביץ

ברנע

עמית פולק מטלון

משרדי אדריכלים:

ראסט

1:1 ארדיכלות נוף ועיצוב אורבני

 

 

 

בנקים פיננסים וחברות אשראי:

בנק לאומי

דרך פוריה

מיטב דש

מיכפל

פרופימקס

ישרכארט

פסגות

ועד מנורה מבטחים

מימון ישיר

 

עיריות ומועצות:

תל אביב

גבעתיים

מועצה אזורית טבעון

 

משרדי אדריכלים:

ראסט

1:1 ארדיכלות נוף ועיצוב אורבני

תיירות:

נויה הולידייס

Agoda

בי האוס תל אביב

קבוצת סיגנל טורס  

 

אופנה:

קסטרו

קום איל פו

Itay gonen vintage store

בית האופנה מאיה נגרי

Adika

 

מסעדנות:

גל׳ס בייקרי

שפגאט 

 

אנשי תקשורת:

לוסי אהריש

נדב בורנשטיין

 

גופים ומוסדות:

מקורות

נתיבי ישראל

רשות שדות התעופה

ההסתדרות הרפואית

מד״א

מכון דוידסון

התאחדות הסטודנטים

מכון ירושלים למחקרי מדיניות

אגודת הסטודנטים בשנקר

אגודת הסטודנטים בדוד ילין

מרכז רפואי איכילוב ת״א

האוניברסיטה הפתוחה

אוניבסיטת תל אביב

Kape Technologies

 

פרסום ויח"צ:

מקאן תל אביב

גיתם

בן חורין ואלכסנדרוביץ

טוויסטד

י. נתנאל

לאופר גלאון

ג׳ינג׳ר

טינק

גו מובלין

Happpy

אוסום

קבוצת דבי

בלודוט

כהן נאמן

בלינק

סטודיו בולד

ת.א.ר.א ייעוץ אסטרטגי

אדלר חומסקי

יהושע TBWA

אינטראקשן

Pro strategy

פירמה חברה למיתוג

משרד !OH אורנשטיין חושן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x