שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הטכניון גייס תרומות בהיקף 720 מיליון דולר להיערכות למחצית השנייה של המאה

מדובר בקרוב ל-40% מהיעד של 1.8 מיליארד דולר עד 2024. הכסף מיועד לגיוס חברי סגל חדשים, בניית מבנים, תשתיות ופיתוח תשתיות מחקר

שחר אילן 14:0210.06.18
הטכניון גייס עד היום כ-720 מיליון דולר לצורך היערכות למחצית השנייה של המאה ה-21, מתוך יעד של 1.8 מיליארד דולר. כך עולה מהודעה שפרסם הטכניון לרגל פתיחת מושב חבר הנאמנים. נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא אמר שהמטרה היא להגיע ליעד עד 2024. הכסף מיועד לגיוס חברי סגל חדשים, בניית מבנים, תשתיות ופיתוח תשתיות מחקר.

 

פרופ' בועז גולני, סגן הנשיא לקשרי חוץ ופיתוח משאבים בטכניון אמר ש"באוניברסיטאות המובילות בארה"ב מקובל להשיק את הקמפיין באופן שקט ולחשוף אותו לציבור, לאחר שהאוניברסיטה הבטיחה שליש מסכום היעד שלו". הוא מסביר ש"כאשר יצאנו לדרך באוקטובר 2014 הערכנו שיידרשו לנו לפחות ארבע שנים לחצות את הסף הזה. לשמחתנו, מתברר כי טעינו וכי הודות לנדיבותם ולחזונם של ידידנו ברחבי העולם, גייסנו עד היום קרוב ל-40% מהסכום".

 

נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא צילום: אלעד גרשגורן

 

איש העסקים היהודי האמריקאי רונלד ס. לאודר נענה להזמנת הטכניון לשמש כיו"ר הכבוד של הקמפיין הגלובלי שלו. באוקטובר הקרוב יארחו רונלד וג'ו קרול לאודר אירוע מיוחד בביתם בניו יורק, להשקת קמפיין הטכניון בארה"ב. באירוע ישתתפו נשיא הטכניון, ידידי הטכניון בניו יורק וחברים אישיים של משפחת לאודר. מאז הקמתה ב-1940 ועד היום גייסה אגודת ידידי הטכניון בארה"ב, עליה מוטל תפקיד מרכזי גם בקמפיין הנוכחי, כ-2.5 מיליארד דולר עבור פיתוחו של הטכניון.

 

בשנה שעברה חנך הטכניון את מכון גואנגדונג-טכניון-ישראל לטכנולוגיה, האוניברסיטה הישראלית הראשונה בסין, וחגג את המעבר של מכון טכניון-קורנל ע"ש ג'ייקובס לאתר הקבע שלו בקמפוס קורנל טק על האי רוזוולט בעיר ניו יורק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x