שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בעלי השליטה באגוד צפויים לערער על פסילת המיזוג עם מזרחי טפחות

מחר תקיים רשות ההגבלים את השימוע לבנק מזרחי טפחות; ביום חמישי התקיים השימוע לאגוד - בעלי השליטה; ככל הנראה, העסקה תיפסל

רעות שפיגלמן 23:0626.05.18

רשות ההגבלים העסקיים תקיים מחר שימוע למזרחי טפחות, בעקבות החלטתה לפסול את המיזוג עם בנק אגוד. ביום חמישי האחרון התקיים השימוע לבנק אגוד כאשר בעלי השליטה עצמם לא נכחו בו אלא נציגים מטעמם.

 

הרשות מתנגדת כרגע למיזוג, וכדי שתשנה עמדתה בעניין נדרשים הצדדים להציג בפניה מידע מהותי וזוויות חדשות על העסקה שעל הפרק.

 

הדד-ליין של רשות ההגבלים להחלטה סופית בנושא הוארך לפני שבועות אחדים ועליה למסור את החלטתה עד יום חמישי הקרוב. ככל הנראה, הרשות לא תשנה את עמדתה אחרי השימועים, ותפסול את המיזוג.

 

מזרחי טפחות ואגוד מזרחי טפחות ואגוד צילום: אוהד צויגנברג

 

ל"כלכליסט" נודע כי לאחר ההודעה הרשמית על פסילת המיזוג, צפויים בגרעין השליטה באגוד לערער על ההחלטה בפני בית הדין להגבלים עסקיים. 

 

בנובמבר האחרון נחתם הסכם התקשרות בין מזרחי טפחות לגרעין השליטה באגוד. במסגרת העסקה האמורה אמור היה בנק מזרחי לרכוש את מניות בעלי השליטה באגוד לפי שווי של כ-1.5- 1.4 מיליארד שקל. בעלי השליטה המוכרים, שלמה אליהו משפחות לנדאו, מנור ויעל אלמוג־זכאי - מחזיקים יחדיו ב-75% ממניות הבנק. במסגרת העסקה הודיעה מזרחי כי יפרסם הצעת רכש לשאר בעלי מניות הציבור במחיר דומה.

 

העסקה נדרשה לקיומם של כמה וכמה תנאים מתלים, ובכלל זה אישורים רגולטוריים והגעה להסכמות מתווה התייעלות עם עובדי אגוד. המפקחת על הבנקים חדוה בר הביעה בחודשים האחרונים תמיכה בעסקה שתתרום לגישתה לתחרות הענף. מנגד, שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אלי כהן הביעו התנגדות חריפה למיזוג ואף לא נמנעו מהפעלת לחצים ושליחת רמזים לעברו של אורי שוורץ, היועץ המשפטי של הרשות, שכן מיכל הלפרין, הממונה על ההגבלים, מנועה מלעסוק בנושא משום הסכם ניגוד העניינים שלה.

 

גרעין השליטה באגוד כולל את ישעיהו לנדאו (24.78%), שלמה אליהו (27.12%) הבעלים של מגדל, ויורשי דוד לובינסקי - רות מנור ויעל אלמוג זכאי - עם 22.86%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x