$
בארץ

לא מוותר על בזק: סיידוף שוב מציע לרכוש את אינטרנט זהב

לאחר שנסוג מרכישת בעלת השליטה בבזק, לכלכליסט נודע כי איש העסקים הגיש הצעה מחודשת ומשופרת לרכישת אינטרנט זהב

גולן חזני 08:1616.04.18

נתי סיידוף הגיש אתמול הצעה מחודשת לרכישת השליטה באינטרנט זהב, בעלת השליטה בבזק. ל"כלכליסט" נודע כי סיידוף הציע תשלום של עד 250 מיליון שקל עבור מניות השליטה בחברה, והזרמה של 150 מיליון שקל בחוב או הנפקת זכויות, כך שגובה ההצעה עומד על 250‑400 מיליון שקל.

 

זו הפעם השנייה שבה סיידוף מציע לרכוש את אינטרנט זהב. בסוף מרץ הציע סיידוף לרכוש את החברה תמורת 250 מיליון שקל במסגרת הסדר החוב בחברה־האם — יורוקום — אולם זמן קצר לאחר מכן נסוג מההצעה בטענה להרעה בתנאי העסקה. אולם בשבוע שעבר החליט השופט איתן אורנשטיין לתת לבנקים הנושים של יורוקום וסיידוף 45 יום נוספים כדי לקיים מגעים בנושא.

 

הצעתו הקודמת של סיידוף היתה נמוכה בחצי מיליארד שקל מההצעה האחרונה שהגיש לרכישת יורוקום.

 

הבנקים הנושים של יורוקום ‑ הפועלים, דיסקונט והבינלאומי ‑ חלוקים ביניהם לגבי ההצעה החדשה ודנים אם לקבל אותה, שכן לוח הזמנים למכירת אחזקותיה של יורוקום הולך ומתקצר. לפי ההצעה שחודשה, סיידוף מתחייב לרכוש 60% מאחזקות יורוקום באינטרנט זהב (55%) תמורת 100 מיליון שקל ולהתחייב לרכוש את יתרת 40% המניות בעוד שנה, לפי שוויין הבורסאי באותו מועד, כשההנחלה היא שעם התייצבות החברה, שווייה הבורסאי יעלה. ההצעה משאירה את הבנקים עם תמורה מיידית של 100 מיליון שקל עבור אינטרנט זהב ותשלום עתידי נוסף של עד 150 מיליון שקל, ומניות אנלייט, חברת האנרגיה הנקייה.

 

בהצעה אין התייחסות לחחוב של יורוקום נדל"ן לנושיה, קונסצורסיום בראשות מזרחי טפחות להם חבה החברה 250 מיליון שקל שתמורתם משועבדות מניות חלל תקשורת (55%) ופרויקט מידטאון.

 

בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי דירקטוריון אינטרנט זהב המנוהלת ע"י דורון תורג'מן בוחנת אפשרות לשכור בנק השקעות למכירת מניות בי־קום שבבעלותה (65%) בשווי של כמיליארד שקל כולל פרמיית שליטה. ביקום מחזיקה ב־26% ממניות בזק. ההחלטה של אינטרנט זהב לבחון אופציות לשיפור מצבה הפיננסי הגיעה בעקבות ירידה חדה במניות בזק בשבועות האחרונים, וכן בשל נסיגת סיידוף מרכישת יורוקום. הציפייה הייתה שאם סיידוף ירכוש את יורוקום, הוא יזרים לאינטרנט זהב הון שישפר את איתנותה הפיננסית. לאינטרנט זהב יש חוב של 800 מיליון שקל בעוד שבקופתה יש 195 מיליון שקל בלבד. החברה אמנם מסוגלת לפרוע את תשלום האג"ח הקרוב שלה, אך חייבת למצוא פתרון לטווח הארוך. מחזור החוב לא עומד כרגע על הפרק, היות שתשואות האג"ח של החברה טיפסו עד ל־6%.

 

בנוסף, הירידה החדה בשווי מניות בזק בשבועות האחרונים שחקה בצורה חדה את השווי הנכסי של החברה, שלפני שנה עמד על כמיליארד שקל, והיום הוא אפסי.

 

 

נתי סיידוף נתי סיידוף צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x