$
בארץ

סלינגר במסר חריף למעסיקים: "הציעו לעובדים את דמי הניהול הנמוכים ביותר לפנסיה"

היום פרסם כלכליסט כיצד רפורמת הדגל של סלינגר וכחלון של קרנות הפנסיה המוזלות עלולה להתמסמס בגלל חוסר שיתוף פעולה של המעסיקים שלסלינגר אין סמכות אכיפתית עליהם

רחלי בינדמן 14:4626.03.18

דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, קוראת למעסיקים ולעובדים לחתום על הסכמי פנסיה שייטיבו עימם ויבטיחו דמי ניהול נמוכים יותר מאלה המשולמים היום. סלינגר נאמה היום בכנס באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, לכבוד פרישתו לגמלאות של פרופסור אביה ספיבק. הממונה התייחסה בין היתר לרפורמה שתיכנס לתוקף בתאריך 1 באפריל 2018, כלומר בשבוע הבא. במסגרת הרפורמה יבוטלו ההסכמים הפנסיוניים שגבו דמי ניהול מקסימליים מעובדים, כלומר 0.5% מהצבירה ו-6% מההפקדות החודשיות.

 

 

 

 

דורית סלינגר הממונה על שוק ההון דורית סלינגר הממונה על שוק ההון צילום: עמית שעל

 

 

סלינגר הדגישה כי "גורמים בשוק מצאו דרכים לצרף עמיתים בדרך העוקפת את הוראות הרפורמה המבטלת את ההסכמים בהם משולמים דמי ניהול מרביים. התחמקות המעסיקים והחברות המנהלות מהליך תחרותי פשוט פוגעת בעובדים". החשש הגדול הוא שמעל 10 אלף מעסיקים שעובדיהם משלמים היום דמי ניהול מקסימלים ואשר יעדיפו להמשיך לעבוד מול קרנות הפנסיה הגדולות המספקות להם שירות קל ונוח ינסו לעקוף את ההוראה המחייבת אותם להעביר עובדים חדשים לקרנות המוזלות דרך החתמתם על מסמך לפיו הם מרצונם בוחרים בקרן פנסיה אחרת. סלינגר העבירה מסר ברור וחד לפיו היא לא תקבל טריקים מסוג זה וכי היא מצפה מהמעסיקים להעביר כנדרש את העובדים שלא יבחרו מיוזמתם אחרת, לאחת משתי קרנות הפנסיה המוזלות – מיטב-דש או הלמן אלדובי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x