שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

פסגות: להדיח את אלוביץ' מתפקיד יו"ר בזק לצמיתות

בית ההשקעות, המחזיק כאחוז ממניות החברה, תובע מהדירקטוריון להפוך את גרנות ליו"ר קבוע. בין הנימוקים: הוא יתרום לביטול ההפרדה המבנית

רחלי בינדמן 08:2020.02.18

בצל ההסתעפות בפרשת בזק, בית ההשקעות פסגות מסלים את תביעותיו מדירקטוריון החברה, ותובע להדיח לצמיתות את שאול אלוביץ' מראשות הדירקטוריון. פסגות, המחזיק כאחוז ממניות בזק, היה בזמנו הגוף שדחף למינוי דירקטור חיצוני (דח"צ) חדש מטעם בעלי מניות המיעוט, והצליח לבסוף למנות לתפקיד את מנכ"ל קופת חולים מאוחדת זאב ורמברנד.

 

במכתב שהגיע לידי "כלכליסט" תובע בית ההשקעות מדירקטוריון בזק "לפעול באופן אקטיבי למינויו של היו"ר הזמני דוד גרנות לתפקיד יו"ר דירקטוריון קבוע". משמעות הדברים היא סילוקו של אלוביץ' מתפקידו כיו"ר בזק גם אחרי מכירת השליטה בחברה.

 

 

"אנו עוקבים באדיקות אחר האירועים המתרחשים באחרונה בחברה וביתר החברות בקבוצה", נאמר במכתב. "אנו מוטרדים מהעובדה שהחל מיוני מתנהלת חקירה גלויה של רשות ניירות ערך העוסקת בחשדות לביצוע עבירות שונות הנוגעות לעסקאות שביצעה החברה והקשורות לבעל השליטה בה".

 

דוד גרנות דוד גרנות צילום: עופר חן

 

כפועל יוצא מהחקירה, מסבירים בפסגות, "הוטלו מגבלות על יו"ר דירקטוריון החברה שאול אלוביץ שמונעות ממנו לעסוק בעניינים הנוגעים למשרד התקשורת". הקשיים האלה, מסבירים בפסגות, מחייבים להדיח את אלוביץ' באופן סופי. "כהונה זמנית כשמה כן היא – ניתן להפסיקה בכל עת", הם כותבים על המינוי. "מאחר ונראה כי לא תהיה וודאות בעתיד הקרוב לגבי תוצאות החקירות שעל הפרק, ראוי שימונה, מוקדם ככל שניתן, יו"ר קבוע על מנת לאפשר לו למלא את תפקידו על הצד הטוב ביותר, תוך חשיבה ארוכת טווח".

 

בפסגות מדגישים כי 73.62% ממניות בזק מוחזקות בידי הציבור, ואף שמתנהלים מגעים למכירת השליטה בבזק "הרי שגם אם מבנה השליטה בחברה עשוי להשתנות, אנו עדיין סבורים כי ראוי שיו"ר חברה מסוג זה יהיה יו"ר בלתי תלוי ונעדר זיקה לבעל השליטה".

  

מנכ"ל פסגות, ברק סורני מנכ"ל פסגות, ברק סורני צילום: יח"צ

 

לדרישה של פסגות יהיו השלכות על חופש הפעולה של נתי סיידוף בבזק, אם איש העסקים אכן ירכוש בסופו של דבר את השליטה בחברה. ההחלטות שיקבל היום דירקטוריון בזק עשויות להקשות על סיידוף להביא למינוי יו"ר דירקטוריון מטעמו ‑ בפרט אם המוסדיים יתעקשו שלחברים בלתי־תלויים יהיה רוב בדירקטוריון של בזק.

 

בפסגות לא מעוניינים להמתין לאסיפה השנתית של בזק בחודש מאי, ודורשים לכנס את הדירקטוריון מיד כדי לדון במינויו של גרנות ליו"ר קבוע. "כאשר תכונס אסיפה כללית למינוי כלל הדירקטורים, שאינם דח"צים", מוסיפים בפסגות, "מינויו של גרנות כדירקטור יובא גם הוא לאישור".

 

נימוק נוסף שמובא במכתב לזירוז מינוי גרנות ליו"ר קבוע היא שאלת ההפרדה המבנית, שעלתה בתיק 4000. "אנו למדים מדוחותיה השונים של החברה כי סוגיית ההפרדה המבנית היא בבחינת סוגיה מהותית בכל הנוגע לבזק, שכן ביטולה עשויה לאפשר סינרגיה שתביא לחיסכון בהיקף מהותי לא מבוטל", נאמר במכתב. "בכך היא עשויה לתרום לשיפור תוצאותיה הכספיות של החברה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x