$
משפט

בכירי בזק במעצר עד יום חמישי: "התפתחות משמעותית הובילה לפתיחת החקירה"

בזה אחר זה האריך הערב בית המשפט השלום בתל אביב את מעצרם של בכירי בזק, וכן את מעצרו של יועץ התקשורת הבכיר והבכיר בשירות הציבורי. מטעמו של רה"מ נמסר: "עוד חקירת סרק, מסע הציד התקשורתי נמשך"

תומר גנון, זוהר שחר לוי 21:0218.02.18

בכירי בזק, יועץ תקשורת בכיר ובכיר בשירות הציבורי - כולם הובאו היום להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב בזה אחר זה. תחילה הוארך מעצרו של בכיר בבזק החשוד בביצוע עבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים ועבירות ני"ע. האיש כופר בחשדות נגדו.

 

 

כמו כן הוארך ב-5 ימים מעצרה של בכירה נוספת בבזק, המקורבת אליו, וכן של בכיר נוסף בקבוצה. מעצרם של בכיר ובכירה אחרים בקבוצה הוארך ב-4 ימים. עוד הוארך מעצרם של שני מקורבים של רה"מ ב-5 ימים - אחד מהם יועץ תקשורת בכיר והאחר בכיר בשירות הציבור.

 

העצורים הגברים בפרשה צפויים להישלח למעצר באבו כביר, ואילו הנשים העצורות צפויות להישלח לנווה תרצה. גורם המקורב לחקירה מסר הערב כי "יש התפתחות חקירתית משמעותית שהובילה לפתיחת החקירה".

 

 

שופטת בית משפט השלום בתל אביב רונית פוזננסקי כץ שופטת בית משפט השלום בתל אביב רונית פוזננסקי כץ צילום: אתר בתי המשפט

 

 

קודם לכן המשטרה ורשות ני"ע ביקשו להאריך ב-8 ימים את מעצרם של חמישה מן החשודים שנעצרו על ידי המשטרה. בין חשודים אלה: שני אנשי סוד של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושלושה בכירים בבזק. החשדות המרכזייים נגד המעורבים - עבירות שוחד, מרמה ושיבוש הליכי חקירה.

 

גל מעצרים על הבוקר

 

הבוקר (א') נודע כי חוקרי הרשות לניירות ערך והיחידה למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 עצרו מספר חשודים, נושאי משרה בכירים בבזק, יועץ תקשורת בכיר וכן בכיר בשירות הציבורי. מלבד העצורים זומנו לחקירה ברשות ני"ע מעורבים נוספים בפרשה, חלקם מקורבים לבעל השליטה בחברה שאול אלוביץ' וחלקם לנתניהו. החקירה עוסקת בחשד, שלפיו מקורבים לראש הממשלה קיבלו עבורו טובות הנאה בתמורה לקידום ענייניה של בזק במשרד התקשורת.

 

על כל פרט נוסף מפרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום למשך יומיים. על פי הודעת הרשות: "נוכח ראיות שמצאה הרשות במסגרת פרשת בזק, אשר העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, נפתחה הבוקר חקירה משותפת חדשה".

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "עוד חקירת סרק בלחץ התקשורת. מסע הצייד התקשורתי נמשך במלא עוזו. אחרי שיצא האוויר מ-1000 ו-2000 ואחרי שמתברר שאין בכלל אוויר ב-3000, התקשורת יצרה לחץ כביר לייצר בלון חדש - 4000. גם ממנו יצא כל האוויר. כל ההחלטות שנתקבלו בעניין בזק היו בהתאם להמלצות של ועדות מקצועיות ושל גורמים מקצועיים. זאת הסיבה שמשרד המשפטים הבהיר בדו״ח מבקר המדינה ביחס לבזק: ״רה״מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת... לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים". לכן מדובר בבועה מלאכותית שגם היא תתפוצץ". 

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

 

בהודעה שמסרה בזק לבורסה נמסר כי "בהודעה משותפת לתקשורת שהוצאה הבוקר על ידי הרשות לניירות ערך ומשטרת ישראל, נמסר כי נוכח ראיות שמצאה הרשות במסגרת חקירתה, אשר העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, נפתחה הבוקר חקירה משותפת חדשה של חוקרי הרשות והיחידה למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433, במסגרתה נעצרו מספר חשודים ביניהם נושאי משרה בכירים בקבוצת בזק. על כל פרט נוסף מפרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום. נכון למועד דיווח זה אין בידי החברה כל מידע נוסף אודות מהות החקירה ונסיבותיה".

 

הקשרים בין אלוביץ' ונתניהו

 

בסוף השבוע נודע כי רשות ניירות ערך והיחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית במשטרה (היאל"כ) יחקרו יחד את מערכת היחסים בין בעל השליטה בקבוצת התקשורת, שאול אלוביץ', לבין נתניהו, במסגרת תיק 4000. כך הוחלט לאחרונה בצמרת משרד המשפטים.

 

לפי הדיווח, הצוות המשותף לרשות וליחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית, יבצע השלמות החקירה באחת משלוש הפרשיות שחקרה רשות ניירות ערך – קידום האינטרסים העסקיים של בזק במשרד התקשורת.

 

ככל הידוע בשתי הפרשות הנוספות שנחקרו - הוצאת כספים במרמה מקופת בזק על ידי אלוביץ', ומרמה מול הוועדות הבלתי תלויות שאישרו עסקאות בעלי עניין שהיה חפץ בהן בהיקף של כ-2 מיליארד שקל – לא צפויות השלמות מהותיות.

 

כבר במהלך שנת 2015 פרסם עיתונאי "הארץ" גידי וייץ תחקיר על התערבות בתכנים באתר "וואלה" שבשליטת אלוביץ' לטובת משפחת נתניהו, נושא שצפוי להיחקר בהשלמות. התערבות זו על פי החשד עלתה לכדי טובת הנאה שהעניק אלוביץ' לראש הממשלה ובני משפחתו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x