$
בארץ

ועדת הפנים האריכה את הפטור מהיטל השבחה לגגות סולאריים

על פי החלטת הוועדה היום הפטור יורחב לגגות בשטח 7,000 מ"ר ויוארך עד שנת 2020, זאת במטרה לעודד ייצור חשמל ירוק. מנכ"ל איגוד חברות אנרגיה ירוקה לישראל: "מדובר בפריצת דרך של ממש לקידום אנרגיה סולארית בישראל"

ליאור גוטמן 15:2018.02.18

ועדת הפנים אישרה היום (א') את הצעת משרד האוצר להגדיל ולהאריך את הפטור מהיטל השבחה למתקנים סולאריים על גגות של בניינים. במסגרת הדיון הוחלט על הארכת הפטור עד סוף שנת 2020 (במקום השנה) והגדלת הפטור מ-2,000 מ"ר ל-7000 מ"ר. ההיקף החדש יאפשר למעשה להקים מערכות סולאריות במתח נמוך (עד 630 קילוואט) שיאפשרו גם תרומה של תפוקה מצד מבני ציבור בעלי שטח וגם הכנסה כספית לבעלי המתקנים בהיקף של פי 10 ויותר ממתקנים קטנים שהיו נפוצים על גגות בתים פרטיים עד היום.

 

מדוע בעצם נולד הפטור? בנובמבר האחרון אישרה רשות החשמל את התכנית של משרד האנרגיה להקים מתקנים סולאריים על כלל הגגות בישראל, זאת מתוך מטרה להדביק את יעדי הממשלה בכל הקשור לייצור חשמל "ירוק". עד היום סך הייצור הזה לא מגיע ל-3% מסך ייצור החשמל, כאשר היעד הממשלתי היה להגיע לרף של 5% עד סוף 2014.

 

 

גג סולארי. הפטור יגדל ל-7,000 מ"ר גג סולארי. הפטור יגדל ל-7,000 מ"ר צילום: חגי דקל

 

התיקון יובא לקריאה שנייה שלישית כחלק מחוק ההסדרים.

 

איתן פרנס, מנכ"ל איגוד חברות אנרגיה ירוקה לישראל אמר היום: "מדובר בפריצת דרך של ממש לקידום אנרגיה סולארית בישראל. המהלך מוכיח נחישות תקדימית של משרדי האוצר והאנרגיה בקידום התחום."

בטל שלח
    לכל התגובות
    x