$
משפט

בעלי מניות בבזק תובעים את החברה: המיזוג עם yes הסב נזק של 65 מיליון ש' לכל הפחות

על רקע ההתפתחויות בפרשת בזק מדווחת החברה הבוקר על תביעה נגזרת שהוגשה נגדה על ידי בעלי מניות הטוענים כי הסכם השומה שנחתם עם רשות המסים בעקבות עסקת המיזוג בין בזק ל-yes הסב לחברה נזק של עשרות מיליוני שקלים

אביב גוטר 10:3918.02.18
על רקע ההתפתחויות בפרשת בזק דיווחה החברה הבוקר (א') כי התקבלה בקשה חדשה לתביעה נגזרת העוסקת בהסכם שומת המס שחתמה בזק עם רשות המיסים בעקבות עסקת מיזוג בזק-yes.

 

הבקשה לאישור התביעה, שהוגשה בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי שני בעלי מניות בבזק, נטען כי הסכם השומה שנחתם מול רשות המסים בספטמבר 2015 היוותה עסקה חריגה של חברה ציבורית אשר לבעלי השליטה בה יש עניין אישי ובוצעה שלא כדין מאחר שהיא הייתה בניגוד לטובת החברה.

 

בהסכם השומה שילמה בזק לרשות המיסים מס בגין הכנסות מימון מהלוואות ל-yes בסך 462 מיליון שקל זאת בעוד שהוסכם כי הפסדי yes בגין הוצאות מימון מהלוואות בעלים יוכרו במלואם לחברה לאחר ביצוע מיזוג בין החברה לבין yes.

 

מימין: שאול אלוביץ' בעל השליטה בבזק ומנכ"ל yes רון אילון מימין: שאול אלוביץ' בעל השליטה בבזק ומנכ"ל yes רון אילון צילום: אלי דסה, יח"צ

 

"כפועל יוצא מחתימת הסכם השומה שילמה החברה סכום כולל של 660 מיליון שקל. מתוך סכום כולל זה 462 מיליון שקל שולמו כאשר לרשות המיסים וכ-198 מיליון שקל שולמו לבעלי השליטה בחברה כתשלום תמורה מותנית שנקבעה בהסכם לרכישת מלוא החזקות והלוואות הבעלים של יורוקום תקשורת, חברה שבשליטתה העקיפה של בעלת השליטה ב-yes", כך נכתב.

 

לטענת המבקשים, הנזק שנגרם לחברה בעקבות ההתקשרות בהסכם השומה נע בין רף מינימלי של 65 מיליון שקל לרף מקסימלי של 219 מיליון שקל. "הנזק הנטען כאמור נאמד באמצעות השוואת תשלומים שבהם חויבה החברה (חבות המס והתמורה המותנית) ונכס המס שנוצר לה בהסכם השומה, לעומת תשלומים שבהם הייתה יכולה להיות מחויבת ונכס המס שהיה נוצר לה אילו הייתה מתקשרת עם רשויות המס בהסכם פשרה אשר הוצע על ידי רשויות המס במועד אישור העסקה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x