בארץ

פילבר לנציבות שירות המדינה: אי אפשר לקיים לי שימוע מחר

ביום רביעי האחרון הסתיימה השעייתו של פילבר כמנכ"ל משרד התקשורת ופילבר דרש להחזירו לתפקיד. הנציבות הודיעה כי הרחקתו מהמשרד תקפה עד לקיום השימוע מחר. עתה הוא טוען כי הנציבות לא העבירה אליו את המסמכים לרבות הנימוקים להשעיה ולכן יש לדחות את השימוע

אביב גוטר ותומר גנון 15:1204.02.18

מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר, שיגר מכתב לנציבות שירות המדינה, ובו נאמר כי בעקבות אי העברת המסמכים שביקשו, לא ניתן לקיים שימוע בעניינו מחר (ב') ולכן יש לקבוע מועד חדש לאחר מסירת כל החומר הנדרש.

 

 

 

פילבר חשוד בעבירות מרמה ודיווח. לפי החשד, קידם בתוך משרד התקשורת אינטרסים עסקיים של בזק ושל בעל השליטה בה שאול אלוביץ' על חשבון האינטרס הציבורי.

 

ביום רביעי האחרון הסתיימה השעייתו של פילבר ממשרד התקשורת על ידי הנציבות שלאחריו פנה פילבר בדרישה להחזירו לתפקיד. הנציבות הודיעה בתגובה שהיא דוחה בשלב זה את בקשתו וכי הרחקתו מהמשרד תקפה עד לקיום שימוע מחר (ב').

 

במכתב שנשלח באמצעות עורכי דינו יובל נחמני ודרור ארד-איילון, נכתב כי כדי לקיים שימוע, על הנציבות לעמוד בשתי חובות מרכזיות: להציג באופן מפורט את העילות והנימוקים להשעיה ואת הראיות הקשורות בכך ובכלל זה את חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה, תיקו האישי של פילבר ושאר מסמכים; לאפשר לפילבר זמן סביר להתכונן לשימוע לאחר קבלת כל החומר האסור.

 

"לנוכח מחדלכם המתמשך והימנעותכם ממסירת כל מידע העומד ביסוד ההשעיה המבוקשת, ברור שלא ניתן לקיים שימוע מחר, ואנו מבקשים לקבוע מועד חדש שיתואם עמנו, זמן סביר לאחר מסירת כל החומר המבוקש", כך נכתב. על פי ההערכות פילבר צפוי לפנות לבית הדין לעבודה ולבקש צו מניעה.

 

עוד דורשים נחמני וארד-איילון כי שהשימוע יתקיים בפני מ"מ נציב שירות המדינה אהוד פראוור. "כמקובל, שימוע לפני השעיה צריך להיעשות בפני גורם שבכירותו עולה ולפחות אינה נופלת מבכירות העובד שעניינו מתברר. כך בכלל, וכך גם עניינו של מנהל כללי של משרד ממשלתי".

 

פילבר חשוד כאמור בקידום ההפרדה המבנית בין חברות הקבוצה, שהיתה שווה לבזק חיסכון בתשלומי מס של מאות מיליוני שקלים, ולאלוביץ' באופן ישיר עוד עשרות מילוני שקלים מקופת החברה. פילבר מכחיש את החשדות נגדו. בנובמבר העבירה הרשות את תיק החקירה בעניינו לפרקליטות מחוז ת"א עם המלצה להעמידו לדין.

 

בסוף אוקטובר האחרון השעתה הנציבות את פילבר מתפקידו בעקבות חקירת הרשות לני"ע בפרשת בזק. תחילה הורחק פילבר מהמשרד לבקשת הרשות, הרחקה אשר החלה בחודש יולי. לאחר שהרשות לני"ע לא ביקשה להאריך את השעיית פילבר, החליטה נציבות שירות המדינה להשעותו ללא הליך שימוע, דבר אשר הוסכם עליו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x