שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חברת החשמל: עלות השינוי המבני כ-8 מיליארד שקל, החברה תגייס מיליארד דולר בחו"ל

החברה דיווחה כי הגיוס יחולק לשני חלקים שווים ויירשם למסחר בבורסת ת"א. עלות הרפורמה המתוכננת לפי החברה גבוהה ב-2 מיליארד שקל מהאומדנים של משרד האוצר

ליאור גוטמן 12:2301.02.18
חברת החשמל דיווחה הבוקר (ה') על כוונה לבצע גיוס חוב בחו"ל בסכום של עד מיליארד דולר, כאשר הגיוס כולו יחולק לשני חלקים שווים ויירשם למסחר בבורסה בתל אביב. כוונת החברה לבצע גיוס חוב בחו"ל בהיקף זה אינה חדשה והיא דווחה כבר באוקטובר האחרון, אולם במסגרת הדיווח שיצא הבוקר, חושפת חברת החשמל נתונים נוספים ובהירים יותר לגבי הרפורמה הארגונית שמתוכננת שם.

 

לדברי חברת החשמל, עלות הרפורמה עלולה להגיע לנוע בין 7 ל-8 מיליארד שקל ולאורך 8 שנים. מדובר בעלייה של כ-2 מיליארד שקל על פני האומדנים של משרד האוצר שהוצגו בחודש שעבר. בחברה טוענים שסך התועלת של הרפורמה גבוהה מעלותה, מבלי לנקוב בפער לטובתה, ככל שיש אחד.

 

תחנת כוח של חברת החשמל תחנת כוח של חברת החשמל צילום: ישראל יוסף

 

עוד עולה שהיקף מכירת תחנות הכוח תקטין את יכולת הייצור שלה ב-4,500 מגה וואט, שהם כשליש מכוח היצור המקסימאלי שלה היום. בנוסף החברה תמכור את הקרקעות הישנות באשקלון עליהן תוכננה לקום תחנת כוח פחמית חדשה (פרויקט D).

 

החברה מעסיקה כיום כ-12 אלף עובדים, מתוכם כ-8.6 אלף בעלי קביעות. בחברת החשמל לא מדווחים כמה עובדים יפרשו במסגרת הרפורמה, אבל יודעים לספר שעד סוף 2019 יצאו לגמלאות 750 איש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x