$
בארץ

על רקע מכירת השליטה בבזק: ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בפלאפון

עובדי חברת הסלולר שבשליטת בזק טוענים כי הנהלת החברה נמננעת מקיום משא ומתן עמם על השלכות המהלך העסקי. בנוסף, הם מלינים על שימוש בעובדים חיצוניים ברשת הקמעונאות החדשה של החברה על חשבונם, דבר שיוצר לטענתם חשש לבטחונם התעסוקתי

אביב גוטר 15:5831.01.18
ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בפלאפון, זאת על רקע המהלכים למכירת מניות השליטה בבזק (המחזיקה בשליטה בפלאפון) והימנעות הנהלת פלאפון מקיום משא ומתן בנוגע להשלכות המכירה על זכויות העובדים.

 

בהודעה ששיגרה ההסתדרות מטעם העובדים נמסר כי "העובדים עומדים על כך שייחתם עמם הסכם קיבוצי להסדרת זכויותיהם בעקבות המכירה, ודורשים מהחברה לספק להם כנדרש בדין פרטים ונתונים על עסקת המכירה, השלכותיה על מצבה הפיננסי ועל זכויות העובדים".

 

לאחרונה השיקה פלאפון הקמת רשת קמעונאות חדשה המורכבת מ-100 חנויות ונקודות מכירה שנקראת "פלאפון בעיר" המורכבת ממשווקים חיצוניים המספקים שירוי מכירה ומעבדה, וכן שירות לקוחות. העובדים מלינים על כך שבמקום להגדיל את כוח האדם בחברה פלאפון מוציאה למיקור חוץ מטלות אשר ניתנות כיום על ידי עובדים קיימים, באופן היוצר חשש לביטחונם התעסוקתי.

 

 

מרכז שירות של פלאפון. העובדים מלינים על העברת מטלות למיקור חוץ מרכז שירות של פלאפון. העובדים מלינים על העברת מטלות למיקור חוץ

 

יו"ר איגוד עובדי האינטרנט הסלולר וההייטק, יקי חלוצי, מסר: "לא ייתכן כי פלאפון מועמדת למכירה מבלי שנלקחות בחשבון הבטחת זכויות העובדים, שמירה על מקום עבודתם ועמידת החברה בהסכמים הקיימים. אני קורא למוכרים ולרוכשים הפוטנציאלים להיות ערים לעובדה כי עובדי פלאפון יעמדו איתנה ולא יהססו לשמור על עצמם ועל ביטחונם התעסוקתי".

 

יו"ר ועד עובדי פלאפון, ברק לוי, ציין: "מי שחושב שאפשר לקנות את קבוצת התקשורת הגדולה בישראל, מבלי לנהל מו״מ מקדים עם עובדי פלאפון, טועה ובגדול. התאגדות העובדים בחברה קמה כדי להבטיח שהחלטות כל כך קריטיות לגורל העובדים לא יחלפו מעל ראשינו, אלא נהייה בהן צד אקטיבי ופעיל. כדאי שגם הרוכש המיועד יפנים זאת״.

 

מפלאפון נמסר: "פניית ההסתדרות בנושא התקבלה והיא נוגעת בעיקרה באפשרות של מכירת בזק ובמס' נושאים נוספים הנמצאים בהידברות אל מול ועד העובדים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x