$
בארץ

מימון שמילה: "מאיפה אני צריך לדעת מתי פילבר דיבר עם אלוביץ'"?

בישיבת ועדת השקיפות של הכנסת מסר מנכ"ל משרד התקשורת בפועל, כי משרדו דחה את בקשת התנועה לחופש המידע לקבל את פרוט השיחות בין המנכ"ל המושעה לבעלי בזק; עוד אמר: "לא ינהיג נוהל לתיעוד ורישום תוכן של שיחות טלפון של עובדים עם טייקונים ובעלי אינטרסים"

שחר אילן 11:4323.01.18

משרד התקשורת לא ינהיג נוהל לתיעוד ורישום תוכן של שיחות טלפון של עובדים עם טייקונים ובעלי אינטרסים. כך הודיע המנכ"ל בפועל של משרד התקשורת מימון שמילה בישיבת ועדת השקיפות של הכנסת בראשות ח"כ סתיו שפיר שדנה בנושא שקיפות במשרדו.

 

 

 

שמילה גם סיפר שהמשרד דחה את בקשת התנועה לחופש המידע לקבל את פרוט השיחות בין המנכ"ל המושעה שלמה פילבר לבעלי בזק שאול אלוביץ', כיוון "שאין לי את המידע הזה. מאיפה אני צריך לדעת מתי פילבר דיבר עם אלוביץ'"?

 

שפיר טענה שצריך לתעד קיום שיחות טלפון של עובדי המשרד עם בעלי אינטרסים ולוביסטים וכן לערוך תרשומות מהן. שמילה אמר ש"אני לא חושב שעובדי ציבור בכירים צריכים לפרסם את פרוט השיחות שלהם". לדבריו פגישות מתועדות ביומני העובדים "אבל אין תיעוד לשיחות טלפון ולא תהיה הוראה כזו". בעניין תוכן השיחות אמר ש"זה יהיה חוסר יעילות לנהל תרשומת של כל שיחה. אנחנו חלוקים", אמר לשפיר. הוא אמר שלא יפרסם פרוטוקולים של ישיבות כי "בפרוטוקולים יש הרבה רכילות ויש סודות מסחריים".

 

 

מימין: מנכ”ל המשרד המושעה שלמה פילבר וממלא המקום מימון שמילה מימין: מנכ”ל המשרד המושעה שלמה פילבר וממלא המקום מימון שמילה צילום: אוראל כהן, עמית שעל

 

מנהלת מערכת המידע של משרד התקשורת, שוש בן אהרון, טענה כי "אין דרך לתעד. זה דבר בלתי סביר. את יודעת כמה מפוקחים יש לנו"?.

 

היועץ המשפטי של ועדת השקיפות עו"ד איתי עצמון אמר שהוא מנהל תרשומות של תוכן השיחות שלו. עוד אמר שבפרוטוקולים של המשרד "יש דברים שיכולים לעניין את הציבור". "חבל שאתה מנסה להגחיך את השאלות שלי", אמרה שפיר. "לאור היקף הפרשיות שנחקרות בימים אלה, יש המון נושאים שאני לא יכולה לשאול בישיבה בגלל חקירות. אני מציעה לאור המצב ללכת באסטרטגיה של כמה שיותר שקיפות. נורא חשוב שעובדי המשרד ידעו שכל דבר שהם אומרים שומעים אותם".

 

בעניין אחר טען שמילה שחשיפת מידע על חברות מסחריות עלולה לגרום להליכים משפטיים וכן לשיבוש הליכים ברור מנהליים שעורך המשרד לחברות. 

 

הוא טען שאינו יודע על הפרסומים שערוץ 20 מוחזק על ידי חברת במקלט מס – איי הבתולה. "לא בטוח שיש בעיה, אבל אני צריך לבדוק את זה וגם מה ההשפעה של זה על ערוץ טלוויזיה. יכול להיות שאין בזה כלום". הוא הביע ספק "עד כמה אני צריך להשקיע בחשיפת המידע", ושאל את שפיר: "מי מחזיק בקצה של ערוץ 10 את יודעת? אני לא".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x