$
בארץ

נחשף ארגון פשיעה כלכלי: 29 נעצרו בחשד שהונו בכמיליארד שקל

בתום חקירה שארכה כשנה עצרה המשטרה 29 בני אדם, 3 מהם בספרד, בחשד שהוציאו מקופת המדינה כמיליארד שקל לאחר שהנפיקו חשבוניות פיקטיביות בתחום הבנייה בישראל. בין העצורים: עבריין מוכר למשטרה ועובדת בנק

ynet 20:3616.01.18

29 בני אדם נעצרו היום (ג') במסגרת חקירת פרשה המתנהלת ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ), והפכה לגלויה. מדובר בפרשה רחבת היקף ותקדימית, שהתנהלה בשנה האחרונה במסגרת שיתוף פעולה בין היאל"כ לרשויות המס-מע"מ, פרקליטות מחוז תל אביב והרשות להלבנת הון.

 

מדובר לראשונה בהפללת ארגון פשיעה כלכלי וחבר של בני אדם שפעל באופן שיטתי ומאורגן, כמו ארגון פשיעה, כדי להונות את המדינה, הרגולטורים ורשויות המס. מדובר על הונאה בהיקף כספים של כמיליארד שקלים - משנת 2015 ועד לאחרונה. מאות חוקרים ובלשים בליווי גורמים במשרד המשפטים עסקו בפרשה. היום כאמור נעצרו 29 חשודים, שלושה מהם בספרד, ו-20 הובאו לבית המשפט. במשטרה אומרים כי צפויים מעצרים נוספים.

 

יחידת להב 433 יחידת להב 433 צילום: אבי מועלם

 

 

בסיס פעילות הארגון הינו בתחום החשבונות הפיקטיביות שבמסגרתו חבר בני אדם חילק לעצמו את העבודה בעזרת חברות שונות: חלקן ניפחו חשבוניות ללא ביצוע עבודה וכך זכו החברים בארגון להחזרי מע"מ של 17 אחוזים. הכספים הללו מולבנים למשל דרך צ'יינגי'ם. מדובר בחברות בתחום הבנייה חברות שמייבאות עובדים זרים מחו"ל.

 

הארגון הורכב מכמה רבדים, כשהרובד המנהל נמצא בספרד ובראשו עומד אדם בעל עבר פלילי ומוכר למשטרה. הוא יובא ארצה מספרד. כמו כן, נעצרה עובדת בנק.

 

החקירה הסמויה בת השנה הסתיימה היום בארץ ובחו"ל. זו הפעם הראשונה שמדובר על היקף סכומים כאלו בתחום הלבנת ההון. בעבר היו כתבי אישום על ארגוני פשיעה שבסיסם בעבירות של סחיטה, שוחד, והימורים. במקרה הנ"ל הארגון התמקצע בהלבנת הון על סמך חשבוניות פיקטיביות.

 

עורך דין שי רודה, המייצג את אחת החשודות, מסר: "לדברי מרשתי אין לה כל חלק בארגון הפשיעה. אין זאת הפעם הראשונה שהיחידה הכלכלית בלהב נטפלת אליה רק בשל בן זוגה לחיים. מרשתי משתפת פעולה עם החוקרים ואני מאמין שהיא תשוחרר לביתה בהקדם".

 

עורך דין עופר אלמוג, שמייצג שני חשודים בפרשה, מסר: "מדובר בפרשה רחבת היקף. אנחנו נמצאים בראשיתה של החקירה, אני סמוך ובטוח כי ככל שתתקדם החקירה תתברר חפותו של מרשי אשר פעל ללא דופי תוך שמירה קפדנית על החוק במסגרת ניהול עיסוקו כנותן שירותי מטבע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x