שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עוד תוכנית ממשלתית למען הבדואים: הפעם ב-3 מיליארד שקל

צוות השרים לטיפול בבדואים בראשות רה"מ הציג יעדים בתחומי חינוך, התיישבות ותעסוקה, למרות שתוכניות קודמות כשלו. נתניהו הודיע למגזר על הגברת כוחות המשטרה כדי "לתמוך בהסדרת ההתיישבות". במקביל, הוא דורש שגם הנשים יהיו חלק ממערכת החינוך ושוק העבודה

אדריאן פילוט 16:2901.01.18

צוות השרים לטיפול בבדואים בנגב, בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו, הציג היום (ב') יעדים מדידים בתחומי חינוך, התיישבות ותעסוקה. זו לא הפעם הראשונה שממשלה בראשות נתניהו מקדמת תוכנית כזו, אך ללא הצלחה. התוכנית הנוכחית אושרה בממשלה בפברואר, וכללה השקעה של מעל ל-3 מיליארד שקלים על פני כמה שנים. כאמור, תוכנית זו הצטרפה לתוכנית קודמת של שנים 2016-2012 שכללה 1.2 מיליארד שקל - אך לא ברור מהמידע שנמסר כמה מהכסף אכן הושקע וכמה מהתקציבים בוצעו.

צוות השרים הציג יעדים בתחומי החינוך, ההשכלה הגבוהה, התעסוקה והסדרת ההתיישבות. בין הצעדים המרכזיים שנדונו: נקבעו יעדים לצמצום נשירה של תלמידים בכל שכבות הגיל, מ-4.8% היום ל3.4% עד 2021, וכן, נקבעו יעדים פרטניים למקצועות המרכזיים כמתמטיקה, אנגלית ועברית. כמו כן, משרד החינוך מתכוון להגדיל את מספר הזכאים לתעודת בגרות, מ-46% ל-60% עד 2021.

בדואים (ארכיון). התוכנית כוללת תעסוקה לנשים בדואים (ארכיון). התוכנית כוללת תעסוקה לנשים צילום: אוהד צויגנברג

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו הנחה לרכז מאמץ מיוחד בלימוד השפה העברית לצורך השתלבות מיטבית של החברה הבדואית, על ידי צוות מיוחד שיוקם. עבור השלמת בינוי של כיתות לימוד וגני ילדים, יוקצו מעל למיליארד שקל בחמש השנים הקרובות. נתניהו הנחה את משרד החינוך לשים דגש מיוחד על חינוך מקצועי לתלמידות, כדי שהן ישתלבו בעתיד בשוק התעסוקה. המשרדים הציבו יעד של 41% בתעסוקת נשים. לצורך השגת היעד, המשרדים יפעילו תכניות להכשרה תעסוקתית ויינתנו תמריצים להגדלת היקף העובדים הבדואים המועסקים.

 

עוד דווח כי עד כה, נמצאים בבנייה פרויקטים בהיקף של כ-15 אלף יחידות דיור. לשנת 2018 מתוכננות להיבנות כ-20 אלף יחידות דיור נוספות. עוד נמסר כי כוחות המשטרה יתוגברו על מנת לתמוך בהסדרת ההתיישבות. "אנחנו מקדמים צוות שרים שמטרתו לטפל במצוקות של האוכלוסייה הבדואית, לדאוג לשלבם בחברה הישראלית. הדבר הזה מחייב גם כיבוד חובות וגם קבלת זכויות. אין זכויות בלי חובות. כולל אכיפת החוק". נתניהו הדגיש את החשיבות של תעסוקת נשים ואמר כי "אנחנו מעוניינים לקדם את כל תחומי החיים, חינוך, תשתיות, רווחה, עבודה - כל הדברים הללו הם חשובים לגברים ולנשים גם יחד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x