$
בארץ

הג'וב החדש של פילבר: יועץ לראשי עיריות

לכלכליסט נודע כי מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, החשוד במרמה, סולל את דרכו לשוק הפרטי, שבו ישמש יועץ אסטרטגי בקמפייני בחירות

אביב גוטר 06:5229.11.17

מנכ”ל משרד התקשורת המושעה שלמה פילבר מתכנן את עתידו מחוץ לשירות המדינה, וצפוי לחזור לשמש כיועץ אסטרטגי ועסקי בניהול קמפיינים. פילבר צפוי לחזור לתפקיד לקראת הבחירות ברשויות המקומיות שיתקיימו בנובמבר הקרוב.

 

 

 

פילבר מקושר לפרשת בזק, שבה הוא חשוד בביצוע עבירות מרמה ובקידום אינטרסים של בזק על חשבון האינטרס הציבורי.

 

שלמה פילבר שלמה פילבר צילום: יואב דודקביץ

 

בתחילת החודש סיכמה רשות ניירות ערך את החקירה והעבירה את התיק לבחינת הפרקליטות עם המלצה להעמיד את פילבר לדין לאחר שהתגבשה נגדו תשתית ראייתית.

 

בפועל, פילבר אינו מכהן בתפקידו למעלה מארבעה חודשים, מאז הורחק ממשרד התקשורת במסגרת תנאים מגבילים שהטיל עליו בית המשפט. לפני כחודש תמה תקופת ההרחקה ופילבר השעה את עצמו מהתפקיד.

 

יש הבדל מהותי בין השעיה לבין הרחקה בצו בית משפט. בעניינו של פילבר, להשעיה יש משמעות תדמיתית, שכן ניתן להשעות רק לאחר סיום חקירה פלילית. בנוסף, יש לכך משמעות כלכלית. בעת הרחקה, פילבר לא היה זכאי לשכר, אולם בעת השעיה הוא זכאי לקבל מחצית משכרו, העומד על כ־38 אלף שקל בחודש.

 

על פי הוראות נציבות שירות המדינה, בתקופת ההשעיה רשאי פילבר לעסוק בתחומים שאינם נוגעים למשרד התקשורת. הוא גם רשאי לעבוד בשכר בתנאי ששכרו הכולל, הן מהמדינה והן מעבודות נוספות, לא יעלה על שכרו כמנכ"ל פעיל.

 

מקורביו של פילבר אמרו ל"כלכליסט" כי דרכו במשרד התקשורת הסתיימה וכי הוא אינו צפוי לשוב לתפקיד, ללא קשר להחלטת הפרקליטות.

 

בעקבות זאת, פילבר החל בחיפוש עבודה חדשה, ובאחרונה קיבל הצעות ממספר גופים עסקיים הפועלים בגזרת הבחירות ברשויות המקומיות שייערכו בעוד כשנה.

תחום זה אינו זר לפילבר, שבין השנים 2009 ל־2015 העניק שירותי ייעוץ אסטרטגי ועסקי. כמו כן, הוא העניק שירותי ניהול משברים במערכת הבחירות האחרונה. במסגרת זו ניהל את הקמפיין של מפלגת הליכוד. בתום הקמפיין הוא מונה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת, בעת שנתניהו כיהן כשר התקשורת.

 

מטעם שלמה פילבר נמסר: "פילבר הסכים להשעייה זמנית עד סיום החקירה בעניינו. פילבר קיבל מספר הצעות לעיסוק בתחומי מומחיותו בהשקעות ובייעוץ אסטרטגי והוא בוחן אותן. פילבר ועורכי דינו מאמינים כי לאחר שהחוקרים עצמם שללו את החשד לטוהר מידות, תקבע הפרקליטות כי גם הפרשנות הפלילית שנתנו החוקרים לתהליכי העבודה היא שגויה ואלו נעשו כדין”.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x